Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати пропонують замінити арешт на пробаційний нагляд у санкціях статей Кримінального кодексу

Реклама

В Парламенті зареєстровано законопроєкт № 9185 "Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану".

Пропонуються зміни до ККУ щодо доповнення його таким видом покарання до осіб, визнаних винними у вчиненні кримінального правопорушення, як пробаційний нагляд. Передбачається, що покарання у виді пробаційного нагляду буде полягати в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Пробаційний нагляд буде призначатися судом на строк від одного до п'яти років.

Також закопопроєктом передбачається заміна покарання у вигляді арешту на покарання у вигляді пробаційного нагляду у санкціях статей Особливої частини Кримінального кодексу України.

Пропонується, що суд покладатиме на засудженого до пробаційного нагляду такі обов'язки:

1) періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи або навчання;

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Також суд зможе покласти на засудженого до пробаційного нагляду обов'язки:

1) використовувати електронний засіб контролю і нагляду та проживати за вказаною у рішенні суду адресою;

2) дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля;

3) працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано посаду (роботу);

4) виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою;

5) пройти курс лікування від наркотичної, алкогольної залежності, розладів психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин або захворювання, що становить небезпеку для здоров'я інших осіб;

6) брати участь у заходах, спрямованих на утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Статтю ККУ про арешт пропонується викласти наступним чином:

«1. Покарання у виді арешту полягає в триманні засудженого військовослужбовця в умовах ізоляції на гаупвахті і встановлюється на строк від одного до шести місяців. 2. Арешт не застосовується до вагітних жінок та до жінок, які мають дітей віком до семи років».

Вся актуальна база законодавства й судових рішень є у LIGA360. Знаходьте потрібний документ в один клік - побачте весь обсяг пов?язаних аналітичних матеріалів, судових прецедентів, НПА тощо. Спробуйте найзручніше рішення для legal research прямо сьогодні. 

Читайте також: Верховний Суд роз'яснив особливості клопотання про застосування відеоконференції в судових засіданнях

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини