Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НААУ висловилася стосовно законопроєкту № 8402 щодо посилення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 8402 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України та деяких інших законів України щодо посилення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури».

Комітет з кримінального права та процесу Національної асоціації адвокатів України здійснив правовий аналіз зазначеної законодавчої ініціативи.

Повідомляється, що проєктом запропоновано внести такі зміни до кримінального законодавства:

  • вивести САП зі структури Офісу Генерального прокурора та реорганізувати її на окремий орган прокуратури у загальній системі органів прокуратури, зі статусом окремої юридичної особи;

  • передбачити, що керівник САП перебуває у виключно адміністративному підпорядкуванні безпосередньо Генерального прокурора у встановлених законом межах;

  • надати керівнику САП повноваження щодо визначення структури та штату САП.

НААУ зазначає, що не підтримує цю законотворчу ініціативу та вважає її такою, що підлягає доопрацюванню, оскільки, фактично, вона створює процесуальне двовладдя на вищих інституційних рівнях прокуратури - між Генеральним прокурором і керівником САП.

Крім того, проєктом Закону пропонується обчислювати строки досудового розслідування з моменту вручення повідомлення про підозру. Своєю чергою, це негативно відобразиться на правах учасників кримінального провадження, підкреслює НААУ.

З детальними зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.

Адвокати аналізують судову практику з рішенням LIGA360. Повна база судових справ України, фільтри для найзручнішого пошуку, моніторинг судових рішень за тематикою чи для певних справ. Замов LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

Адвокатський запит до військової частини: топ-5 запитань з відповідями

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини