Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 8 березня діють зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в ЄРПН

Реклама

Фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області інформують, що 21 лютого в «Офіційному віснику України» було опубліковано наказ Міністерства фінансів від 12 січня 2023 року № 19 «Про затвердження Змін до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Порядок).

Наказ набрав чинності через 15 днів з дня офіційного опублікування, тобто з 8 березня 2023 року.

Податківці зазначили, що метою прийняття даних змін є створення сприятливих умов для реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), усунення непорозумінь між платниками податку та контролюючими органами.

Відповідно до зазначених змін за результатами розгляду поданих письмових пояснень і копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 Порядку:

  • або приймає рішення про реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

  • або направляє повідомлення щодо недостатності пояснень і документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних / розрахунків коригування;

  • або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

При цьому наголошено, що платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних / розрахунків коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів, тоді комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі в таких випадках:

  • ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

  • та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Відповідно до нових правил з'являться й додатки до Порядку, зокрема:

1. Додаток 1. Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

2. Додаток 2. Повідомлення щодо недостатності пояснень та документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Будьте готовими до перевірок контролюючих органів у 2023 році! Модуль "Мистецтво оборони" у LIGA360 надасть відповіді, як захистити бізнес правовим шляхом. Замовте прямо сьогодні.

Читайте також:

Які операції підлягають фінмоніторингу та за яких умов

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини