Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк уточнив низку валютних обмежень

Реклама

Національний банк актуалізував низку валютних обмежень з метою, зокрема, забезпечення безперебійної діяльності волонтерського руху України та надання можливості громадянам підтримати постраждалих людей від землетрусів у Туреччині.

Відповідна постанова Правління НБУ від 1 березня 2023 року № 12 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18" набрала чинності з 2 березня 2023 року.

Регулятор повідомив, що з 2 березня 2023 року:

  • з огляду на оновлення митного законодавства уточнено перелік кодів товарів, які мають змогу купувати волонтери - фізичні особи за кордоном для підтримання обороноздатності України.

Так, з 1 січня 2023 року набрав чинності новий Закон "Про Митний тариф України", яким, зокрема, виокремлено новий код для безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Ураховуючи це, НБУ додав новий код БПЛА до переліку кодів товарів оборонного призначення, які мають змогу купувати волонтери - фізичні особи за кордоном для сприяння підтриманню обороноздатності України.

До відповідного переліку також раніше було включено: тепловізори, рації, бронежилети, каски, шоломи, військову та тактичну форму, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

Регулятор нагадав, що з 6 серпня 2022 року фізичні особи - волонтери мають змогу без обмежень розраховуватися гривневими платіжними картками за товари з визначеного Національним банком переліку, придбані за кордоном, а фізичні особи, які фактично займаються волонтерською діяльністю, ще з 4 квітня 2022 року можуть купувати валюту та переказувати її за кордон для придбання відповідних товарів з метою сприяння підвищенню обороноздатності України (у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн в еквіваленті);

  • надано можливість перераховувати іноземну валюту фонду, створеному Посольством Турецької Республіки в Україні для підтримки постраждалих від землетрусів у Туреччині.

Нацбанк надав можливість резидентам і нерезидентам перераховувати кошти в іноземній валюті на рахунки благодійного фонду «ТЮРКІЄ ДЖУМХУРІЄТІ БЮЮКЕЛЬЧІЛІГІ ДАЯНИШМА» (Фонду солідарності Посольства Турецької Республіки в Україні), створеного для акумуляції коштів з метою підтримки людей, що постраждали від землетрусів у Туреччині.

Крім того, вищезазначеному фонду надано можливість купувати іноземну валюту та переказувати її за кордон. Такий переказ фонд здійснюватиме на користь Гуманітарної місії AFAD Міністерства внутрішніх справ Туреччини, Турецького Червоного Півмісяця та Міністерства закордонних справ Туреччини.

За повідомленням Національного банку

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Читайте також:

Що таке Due Diligence і чому це важливий етап угоди

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини