Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада підтримала Закон про механізм компенсації за зруйноване під час війни житло

Реклама

23 лютого Парламент ухвалив Закон (проєкт № 7198) про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

За це рішення проголосували 275 народних обранців, інформує народний депутат Ярослав Железняк.

За словами нардепа, основні новації такі:

 • Компенсації надаватимуть виключно за майно (пошкоджене/зруйноване) з 24 лютого 2022 року.

 • Діє протягом трьох років після припинення або скасування воєнного стану на території, де такий об'єкт знаходиться (знаходився).

 • Закон не поширюватиметься на об'єкти, що на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.

 • Компенсацію пропонують надавати виключно за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об'єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції.

 • Право на компенсацію отримають фізичні особи - громадяни України, які є власниками.

 • Не зможуть отримати компенсації особи із санкційних списків, із судимістю за вчинення злочинів проти основ національної безпеки та їхні спадкоємці.

 • За пошкоджене майно отримати грошову компенсацію буде неможливо - для таких випадків пропонують виключно відновлення через будівельні роботи та/або надання будівельних матеріалів для них.

 • Власники знищених квартир та інших житлових приміщень одержать житловий сертифікат - документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (у тому числі такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної грошової суми.

 • У власників приватних будинків буде вибір - отримати житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку або грошову компенсацію, яку будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.

 • Граничний розмір компенсації - і грошової, і у вигляді житлового сертифіката - відсутній, як і обмеження щодо місцезнаходження, типу та площі нового житла, будівництво якого буде профінансоване через сертифікат.

 • Використати сертифікат можна протягом п'яти років з дня його видачі, а відчужувати протягом 5 років, окрім успадкування, заборонено.

 • Якщо ціна житла буде нижчою за суму, зазначену в сертифікаті, недоотриману частину компенсації будуть сплачувати отримувачу лише за рахунок грошових коштів, отриманих від рф для відшкодування збитків.

 • Строк подання заяви про надання компенсації за знищене житлове майно збільшили до другого читання - її можна подати під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення.

 • До заяви необхідно буде додати копію документа, що підтверджує право власності або придбання нерухомості, та, за наявності, матеріали фото- і відеофіксації до або після знищення.

 • Розглядати заяви та приймати рішення про надання або відмову в наданні компенсації за знищене майно буде Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації. Такі комісії створюватимуться виконавчими органами місцевих рад, військовими або військово-цивільними адміністраціями населених пунктів.

Джерелами фінансування компенсації за пошкоджене та знищене майно будуть:

1) кошти державного та місцевих бюджетів;

2) кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів;

3) міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога;

4) репарації або інші стягнення з російської федерації;

5) інші джерела, не заборонені законодавством України, в тому числі місцеві фонди, створені з метою надання компенсації та відновлення пошкоджених/знищених (зруйнованих) об'єктів нерухомого майна.

Як не загубитись у масиві законодавчої інформації? З новим інструментом в LIGA360:Юрист. Тепер користувачі можуть побачити результати пошуку у зручній візуальній формі - у вигляді схем та діаграм. Дізнайся більше за посиланням.

Читайте також:

Стягнення збитків з рф: чи можна подати позов до національного суду?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини