Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Опубліковано огляд актуальної судової практики ККС ВС за грудень 2022 року: які правові позиції висвітлено

Реклама

Оприлюднено огляд судової практики Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, у якому відображено низку важливих правових позицій та висновків із кримінального і кримінального процесуального права, за грудень 2022 року.

Огляд містить актуальні висновки, які матимуть значення для формування єдності судової практики, інформує пресслужба ВС.

Зокрема, у сфері кримінального права ККС ВС:

- визначив поняття підривної діяльності проти України, яке міститься у ст. 111 КК України, та визнав суддю Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, яка здійснювала «правосуддя» на окупованій території України від імені рф, такою, що порушила вимоги ст. 65 Конституції України, присягу судді й надавала допомогу рф у проведенні підривної діяльності проти України, вчинивши тим самим державну зраду;

- встановив, що суміжні склади кримінальних правопорушень, передбачені статтями 407 і 408 КК України (самовільне залишення військової служби або місця служби та дезертирство) розмежовуються, у тому числі, за ознаками суб'єктивної сторони, визначив обов'язкову ознаку дезертирства й мотивував, що фактичний строк відсутності військовослужбовця в місці служби має значення виключно для призначення покарання.

У сфері кримінального процесуального права, серед іншого, констатовано, що:

- третя особа, щодо майна якої вирішується питання про арешт, має право на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді про арешт майна; водночас наявність у такої особи обов'язкової реєстрації права власності на арештоване майно КПК України не вимагається;

- суд повинен закрити провадження в частині цивільного позову потерпілого, який помер, оскільки право на відшкодування моральної шкоди за правонаступництвом не допускається.

Зазначається, що протягом грудня 2022 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду висловлював також інші, не менш актуальні правові позиції, які висвітлено в огляді судової практики.

Як швидко знайти подібні судові рішення? 35 фільтрів для пошуку доступні на ІТ-платформі LIGA360. Дізнайся, як знаходити smart-рішення для захисту в суді, за посиланням.

Читайте також:

Практика Верховного Суду у банківських спорах

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини