Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нацбанк затвердив додаткові вимоги до учасників ринку небанківських фінансових послуг

Реклама

Для забезпечення фінансової стабільності та платоспроможності ринку небанківських фінансових установ Національний банк впроваджує додаткові вимоги до діяльності страховиків, кредитних спілок, а також надавачів фінансових послуг, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

Відповідна постанова Правління НБУ від 15 лютого 2023 року № 8 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39" набрала чинності 17 лютого 2023 року.

Щодо страховиків

Для страховиків установлюються додаткові обмеження на окремі види прийнятних активів, що враховуються для виконання нормативів.

Зокрема, для виконання нормативів з переліку прийнятних активів виключено:

- для усіх страховиків (life та non-life):

  • земельні ділянки (крім тих, на яких розташовані будівлі, споруди, які використовуються страховиками для здійснення операційної діяльності);

  • все нерухоме майно, що зареєстроване та/або перебуває на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях;

- для страховиків non-life:

  • додатково виключено житлову нерухомість.

Регулятор пояснив, що такий крок спрямований на нівелювання фактів завищення вартості нерухомості, а також зменшення у структурі прийнятних активів страховика обсягу нерухомого майна як низьколіквідного активу.

Водночас пом'якшено вимоги до страховика в частині нерухомого майна:

  • придбаного до 24 лютого 2022 року та втраченого, пошкодженого або знищеного внаслідок негативного впливу військової агресії рф проти України;

  • розташованого на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях.

Якщо наявність такого майна спричинила невиконання нормативів страховиком, Національний банк не застосовуватиме до нього заходів впливу.

Виконання нових вимог до прийнятних активів страховики мають забезпечити до 30 червня 2023 року. У разі порушення нормативів, починаючи з цієї дати, Національний банк може застосувати заходи впливу.

Додатково для страховиків у зв'язку із запровадженням МСФЗ 17 "Страхові контракти" запропоновано уточнити порядок розрахунку складових нормативів. Визначено, що розрахунок складових нормативів має здійснюватися відповідно до даних регуляторної звітності, установлених Правилами складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України, затверджених постановою Правління НБУ від 25 листопада 2021 року № 123.

Щодо кредитних спілок та інших учасників ринку небанківських фінансових послуг

Уточненими вимогами до регулювання діяльності інших надавачів фінансових послуг передбачено, зокрема, таке:

  • з метою посилення нагляду та недопущення негативних тенденцій на ринку кредитної кооперації уточнено, що заходи впливу не застосовуються до кредитних спілок лише в разі, якщо відповідні порушення спричинені негативним впливом військової агресії рф проти України;

  • використання в роботі НБУ нового переліку Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України ведення активних бойових дій та тимчасово окупованих рф територій України;

  • визначено особливий порядок тимчасового припинення діяльності надавачів фінансових послуг, які здійснюють діяльність з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, або їх відокремлених чи структурних підрозділів на період перебування таких надавачів, їх підрозділів на території бойових дій або тимчасово окупованих територіях.

За повідомленням Національного банку

Забезпечте систематичний моніторинг законодавства та змін правового поля для вашого бізнесу. З LIGA360:Compliance ви не пропустите жодної вимоги від регуляторів - в тому числі нововведень в галузі фінансового моніторингу, податкового чи антимонопольного законодавства. Отримайте повноту інформації для свого бізнесу з LIGA360.

Читайте також:

Рф потрапила у «Чорний список ЄС» для цілей оподаткування

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини