Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У дохід України стягнуто титанові активи та майно російського олігарха вартістю 2 млрд

Реклама

Рішенням Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду стягнуто в дохід держави всі активи ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат», а саме: корпоративні права у розмірі 100 %, рухоме і нерухоме майно підприємства та грошові кошти на рахунках у сумі 14,4 млн грн.

Про це поінформувало Бюро економічної безпеки.

Для позовної заяви детективи БЕБ спільно із Службою безпеки надали необхідну доказову базу та матеріали Офісу Генерального прокурора й Департаменту санкційної політики Міністерства юстиції.

Раніше рішенням Вищого антикорупційного суду до громадянина росії Шелкова Михайла Євгеновича, кінцевого бенефіціарного власника ТОВ «Демурінський ГЗК», застосовано санкцію, передбачену пунктом 1-1 частини 1 статті 4 Закону про санкції, та стягнуто в дохід держави квартиру, 100 % частки у статутному капіталі ТОВ «ВСМПО Титан Україна» та майно цього підприємства - нерухомість, автомобілі, грошові кошти.

Детективи БЕБ, у межах досудового розслідування, встановили, що службові особи товариства, за попередньою змовою із службовими особами офшорних компаній, протягом 2021 року здійснили реалізацію титанової сировини в адресу європейської компанії за умисно заниженою ціною.

Таким чином, маючи на меті ухилення від сплати податку на прибуток, їх дії призвели до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в розмірі понад 10,1 млн грн, зазначили в БЕБ.

Окрім того, слідством встановлено, що згадане підприємство протягом 2020 - 2021 років здійснювало експорт видобутої титановмісної сировини на адресу підприємств російської федерації та республіки білорусь. За документами комбінат постачав цю сировину нібито австрійській компанії. Проте фактично продукція одразу направлялася російським і білоруським підприємствам та використовувалася, зокрема, і для виробництва окремих частин винищувачів та ракет, якими зараз обстрілюють Україну.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 212, ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 110-2 КК України, здійснюють детективи Бюро економічної безпеки за співпраці із Службою безпеки та процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.

А ви впевнені у зв'язках бізнес-партнерів? Перевірити наявність російського і білоруського сліду компаній допоможе CONTR AGENT у LIGA360. Замов сьогодні на вигідних умовах.

Читайте також:

Стягнення збитків з рф: чи можна подати позов до національного суду?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини