Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінсоцполітики та ДСА автоматизовано обмінюватимуться інформацією: чому це важливо

Реклама

Затверджено Порядок електронної інформаційної взаємодії Міністерства соціальної політики України та Державної судової адміністрації України.

Відповідний спільний наказ Мінсоцполітики та ДСА від 28 листопада 2022 року № 322/432 набере чинності з дня офіційного опублікування.

Порядком визначено механізм електронної інформаційної взаємодії Міністерства соціальної політики та Державної судової адміністрації під час автоматизованого обміну інформацією для забезпечення оперативного отримання Мінсоцполітики електронних примірників судових рішень з Єдиного державного реєстру судових рішень для виконання повноважень, визначених законодавством України, та отримання судами інформації, що сприятиме вчасному розгляду ними справ.

Адміністраторами електронної інформаційної взаємодії, які забезпечують та здійснюють технічний супровід процедур подання запитів та отримання відповідей, є ДП "Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України" та ДП "Інформаційні судові системи".

Під час електронної інформаційної взаємодії використовуються:

 • Єдина інформаційна система соціальної сфери;

 • Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

ДП "Інформаційні судові системи" забезпечує передання до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери електронних примірників судових рішень разом із відомостями, які відповідно до частини першої статті 7 Закону "Про доступ до судових рішень" не підлягають розголошенню в текстах судових рішень, які набрали законної сили, про:

 • встановлення батьківства/материнства;

 • позбавлення батьківських прав;

 • розірвання шлюбу;

 • усиновлення громадянами України, що проживають на території України;

 • усиновлення громадянами України, що проживають за межами території України та іноземцями;

 • передання неповнолітніх під нагляд батьків, опікунів чи піклувальників;

 • обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

 • визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою;

 • скасування рішень про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою;

 • стягнення аліментів.

Мінсоцполітики на обґрунтовані запити суддів за наявності підстав, визначених законодавством України, надсилає запитувану інформацію, що міститься у Єдиній інформаційній системі соціальної сфери.

Отримані в межах електронної інформаційної взаємодії електронні дані обробляються з дотриманням вимог законодавства України про захист персональних даних і забезпечення таємниці, що охороняється законом, використовуються місцевими/апеляційними судами та Мінсоцполітики з метою реалізації повноважень, визначених законодавством України.

Інформація, що передається, обробляється з урахуванням вимог законодавства України про захист персональних даних та використовується суб'єктами електронної інформаційної взаємодії виключно з метою реалізації ними своїх функцій та повноважень, передбачених законодавством України, і не може бути передана третій стороні, якщо інше не передбачено законом.

Чому варто замовити LIGA360:Адвокат НААУ саме зараз? Оплативши рішення LIGA360 - ви оплачуєте внесок на адвокатське самоврядування, зможете отримувати бали для підвищення кваліфікації. А ще вам відкриється доступ до 100 млн рішень українських судів. Замовте LIGA360, щоб завжди бути впевненими у своїй перемозі.

Читайте також:

Адвокатський запит: як не допустити помилки при оформленні

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини