Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держпраці роз'яснила, чи будуть у новорічно-різдвяний період додаткові вихідні

Реклама

Державна служба України з питань праці роз'яснила, чи будуть вихідними 26 грудня 2022 року та 2 і 9 січня 2023 року.

Фахівці Держпраці зазначили, що Кодекс законів про працю визначає 12 днів на рік як святкові і неробочі дні, в які робота не проводиться (зокрема, Новий рік та Різдво Христове).

У мирний час ми звикли, якщо свято припадає на суботу або неділю - відпочиваємо ще й у понеділок. Взимку 2022 - 2023 років мали б бути вихідними днями понеділки 26 грудня (перенесення вихідного з 25.12.2022), 2 січня (перенесення вихідного з 01.01.2023) та 9 січня (перенесення вихідного з 07.01.2023).

Проте під час війни все по-іншому: святкові дні не є вихідними і не переносяться на наступний день після святкового або неробочого.

Тому 26 грудня, 2 січня та 9 січня є звичайними робочими днями, які враховуються у нормі кількості робочих днів на рік (стаття 6 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

Та якщо роботодавець разом з трудовим колективом прийняли рішення про збереження додаткових вихідних під час дії воєнного стану шляхом відповідних положень колективного договору - ці дні виключаються із норми робочого часу на місяць та на рік і у разі проведення роботи в ці дні, вона оплачується за правилами роботи у вихідний день.

Захистіть свій бізнес інформацією у новому році. Тільки до 31 грудня ви можете підключити до 5 співробітників компанії до LIGA360 та отримати знижку 30%. А ще ви отримаєте додаткові сервіси медіамоніторингу та договірної роботи. Дізнайтесь більше переваг LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Встановлення штрафів за приниження та цькування на роботі: Закон опубліковано

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини