Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада спростила реєстрацію волонтерів і дозволила робити це через «Дію»

17 листопада 2022, 14:10
1041
0
Реклама

На засіданні 16 листопада Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» щодо вдосконалення порядку включення благодійників - фізичних осіб до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф за реєстр. №8076. Про це повідомило Інформаційне управління Апарату ВР.

Документом, зокрема, передбачається доповнення законодавства положенням щодо можливості подання документів для включення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф як у письмовій, так і в електронній формі.

«З початком повномасштабної російської агресії велика кількість українців стали волонтерами. Вони долучилися до допомоги Збройним силам України: збирали кошти на закупівлю касок, бронежилетів, автомобілів тощо. Усі збори здійснювалися на особисті картки. Для того, щоби ці гроші не оподатковувалися, необхідно було зареєструватися в Реєстрі волонтерів, який діє з 2015 року. Однак для реєстрації необхідно було взяти довідку з банку, занести її в податкову, написати заяву й надати копії документів. Це забирає якийсь час, а він у волонтерів дуже цінний», - розповів народний депутат України від фракції «Слуга Народу» Роман Грищук.

За його словами, ухвалений законопроєкт максимально спрощує всі процедури реєстрації волонтерів і диджиталізує процедуру.

«Після набуття чинності ухваленого закону волонтери зможуть зареєструватися онлайн через «Дію», що значно зекономить час волонтерам. До того ж це збереже нерви. Зараз важливо, щоб кожен, хто справді займається волонтерською діяльністю, вказав про це декларативно державі та вніс себе в Реєстр волонтерів, щоб потім у податківців не виникало питань з приводу збору коштів та сплати з них податків», - сказав він.

Як встигнути за змінами законодавства в умовах воєнного стану? Оперативні надходження актуальних документів - у LIGA360. Замов сьогодні

Читайте також: Як оформити відсутність волонтера на роботі?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини