Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Військовослужбовцям під час війни хочуть дозволити йти у відпустку без пояснення причин: законопроєкт прийнято за основу

3 листопада 2022, 16:42
7628
2
Реклама

Рада прийняла за основу законопроєкт № 8081  "Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану". Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Пропонується внести зміни, якими встановлюється, що в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.

Тобто з чинної норми планується виключити слова «за сімейними обставинами та з інших поважних причин».

"На практиці існує набагато більше випадків (ніж визначено у пункті 9 статті 10-1 Закону), коли присутність військовослужбовця в сім'ї є необхідною, і, навпаки, коли можливість побачити сім'ю, рідних є важливою для військовослужбовця, особливо під час дії воєнного стану, ведення воєнних (бойових) дій", - йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

Пунктом 9 статті 10-1 вказаного Закону визначено чотири випадки, в яких військовослужбовцю (у мирний час) надається відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин без збереження грошового забезпечення:

  • укладення ним шлюбу;

  • тяжкого стану здоров'я або смерті рідних по крові або по шлюбу;

  • пожежі або іншого стихійного лиха, яке спіткало сім'ю військовослужбовця або рідних по крові або по шлюбу;

  • в інших виняткових випадках, коли присутність військовослужбовця в сім'ї необхідна, за рішенням командира (начальника) військової частини.

Адвокати з сімейних справ вивчають актуальні ситуації щодо розлучення, поділу майна, ухилення від сплати аліментів з ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Також система містить повну базу українського законодавства з експертними коментарями. Придбайте ІПС ЛІГА:ЗАКОН за посиланням.

Читайте також: Виїзд чоловіка, який самостійно виховує одну або більше дітей: роз'яснення Держприкордонслужби

Чоловікам хочуть дозволити виїзд за кордон на умовах фінансової підтримки ЗСУ: в Раді зареєстровано законопроєкт

Кабмін дозволив виїзд деяким групам моряків за кордон у період воєнного стану: документ

На час воєнного стану оновлено військову процедуру посвідчення заповітів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини