Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На час воєнного стану оновлено військову процедуру посвідчення заповітів

Реклама

Кабмін уніс зміни до Порядку державної реєстрації заповітів і спадкових договорів у Спадковому реєстрі.

20 серпня 2022 року набрала чинності відповідна урядова постанова від 16 серпня 2022 року № 914. Постанова діє до дня припинення чи скасування воєнного стану.

Мін'юст роз'яснив: постановою передбачається, що в умовах воєнного стану посвідчувати заповіти військовослужбовців Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів, органів цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки i оборони, відсічі і стримування збройної агресії іноземної держави, зможуть не тільки нотаріуси. Таке право отримали також командири (начальники) цих формувань (органів) та інші уповноважені таким командиром (начальником) особи.

Після посвідчення відповідні уповноважені особи мають надіслати заповіт через Генеральний штаб Збройних Сил України, Міністерство оборони, відповідний правоохоронний (спеціальний) або інший орган до Міністерства юстиції чи його територіального органу для забезпечення його реєстрації нотаріусами у Спадковому реєстрі.

Водночас зазначеною постановою Кабміну встановлено строк у 2 робочі дні після отримання територіальним органом Мін'юсту заповіту, протягом яких забезпечується передача заяви про реєстрацію такого документа, посвідченого особою, яка в умовах воєнного стану відповідно до законодавства має право його посвідчувати, до реєстратора. Останній же протягом 3 робочих днів після отримання на зберігання такого заповіту здійснює його державну реєстрацію у Спадковому реєстрі.

Гаряча пропозиція серпня для антикризової команди! Придбай 5 робочих місць у LIGA360 всього за 5000 грн/міс. Дізнайся переваги за посиланням.

Читайте також:

Закон щодо розширення переліку осіб, які не підлягають призову під час мобілізації, опубліковано

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини