Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірити нотаріальний документ з QR-кодом можна в застосунку Дія

Реклама

Перевірити нотаріальний документ з QR-кодом можна в застосунку Дія. Про це повідомила прес-служба Мін'юсту.

«QR-код - це додатковий надійний захист документа від підробок. За статистикою, найчастіше шахраї або підробляють окремі формулювання і дати у вже готовому документі, який видав нотаріус. Нотаріальні ж документи з QR-кодом повністю захищені. Адже, по-перше, електронні копії нотаріальних документів з QR-кодом зберігаються в системі е-нотаріату, і внести зміни в текст нотаріального документа після завантаження його в систему - неможливо. По-друге, формування документа з QR-кодом відбувається виключно за допомогою Єдиної державної системи е-нотаріату нотаріусами, що  здійснюють нотаріальну діяльність», - розповідає заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Як сформувати документ з QR-кодом?

В Мін'юсті роз'яснили на прикладі довіреності:

1. Людина приходить до нотаріуса, надає паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), інформацію про довірену особу (представника) та підписує сформований документ з QR-кодом.

2. Нотаріус сканує файл з підписом особи, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, та своєю печаткою, завантажує в систему е-нотаріату, а паперовий варіант віддає цій особі.

Як після цього перевірити документ з QR-кодом у застосунку Дія?

1. Довірена особа приходить із оригіналом паперової довіреності з QR-кодом в установу. Наприклад, в банк, щоб відкрити вам рахунок.

2. Працівник банку зчитує QR-код сканером у застосунку Дія.

3. У працівника автоматично на екрані відкриється запит на отримання електронної копії такого документа. Йому потрібно лише натиснути кнопку "Надіслати".

4. Запит отримуєте одночасно і ви, і ваша довірена особа. Хтось із вас має підтвердити його у застосунку Дія.

5. Після цього працівник банку отримує сповіщення про підтвердження запиту. Завантажує електронну копію документа, перевіряє її та може відкрити вам  рахунок.

У разі невдалого сканування QR-коду застосунок Дія сповістить, у чому проблема: немає інтернету, документ відсутній у системі е-нотаріату тощо.

Для перевірки документа в обох - власника документа та перевіряючого - має бути встановлений застосунок Дія та доступ до інтернету. 

Наразі з QR-кодом нотаріуси можуть формувати такі документи, як довіреність, договір оренди транспортних засобів та заява, на якій засвідчується справжність підпису. QR-код наноситься на нотаріальні документи як на білому папері, так і на спеціальному бланку.

Формування документа з QR-кодом відбувається виключно за допомогою Єдиної державної системи е-нотаріату нотаріусами,  що здійснюють нотаріальну діяльність. Підключення нотаріусів до системи електронного нотаріату відбувається поступово. Наразі формувати нотаріальні документи з QR-кодом можуть лише нотаріуси міста Київ та при наявності такої технічної можливості в умовах воєнного стану. Згодом до системи долучаться нотаріуси з усієї України.

"У перспективі в електронному нотаріаті будуть зберігатися усі нотаріальні реєстри, а нотаріуси та клієнти матимуть власні кабінети. Це дозволить знайти необхідний документ за кілька кліків, тож пришвидшить діловодство, а також вбереже від шахрайських схем, адже система отримання необхідного документа буде проходити прозоро у системі, з діючими нотаріусами", - додали в міністерстві.

Знайдіть потрібний шаблон договору в один клік! У цьому допоможе Contractum від LIGA360. Система надає декілька варіантів шаблонів за популярними тематиками, щоб обрати оптимальну структуру. Спробуйте сьогодні.

Читайте також: Несплата 22,6 млн грн податків: БЕБ повідомило про підозру службовим особам компанії

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини