Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оновлений Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків запрацює з 29 листопада

Реклама

Мінфін наказом від 25 серпня 2022 року № 258 (далі - Наказ № 258) затвердив зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків (далі - Порядок).

Наказом Мінфіну від 14 вересня 2022 року № 289 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 25 серпня 2022 року № 258» (далі - Наказ № 289) Порядок було підкориговано.

Наказ № 258 і Наказ № 289 наберуть чинності через 60 днів з дня офіційного опублікування (29 листопада 2022 року). Їх було опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 30.09.2022 № 76.

На це звертають увагу фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Відповідно до змін Порядок приводиться у відповідність до Закону від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» із змінами.

Зокрема, Порядок доповнено новим додатком 31 «Податкове повідомлення-рішення за формою МПЗФ» (ППР).

Уточнено, що таке ППР складається для платників податків - фізичних осіб, якщо відповідно до законодавства контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання з позитивного значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів для фізичних осіб - власників, орендарів, користувачів на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, не переданих такими особами в оренду (суборенду), емфітевзис або інше користування на підставі договорів, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства (додаток 31).

Надсилається (вручається) воно платнику податків у терміни, встановлені ПКУ для визначення загального мінімального податкового зобов'язання фізичним особам - власникам, орендарям, користувачам на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

Хочеш побачити українське законодавство станом на певну дату? Спробуй функціонал Time Machine у LIGA360. Дізнайся більше інструментів для правового аналізу за посиланням.

Читайте також:

Податкове резидентство: як українцям платити податки за кордоном?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини