Міністерство аграрної політики та продовольства продовжує працювати над удосконаленням автоматизованої електронної системи «Державний аграрний реєстр», поліпшенням її функціональності та зручності для користувачів.
З огляду на це, відповідно до найкращих європейських практик і досвіду, до функціоналу Державного аграрного реєстру додано найсвіжіші відомості супутникових карт про посіви озимих та ярових врожаю 2022 року та можливість внесення дати дії договору на користування земельними ділянками.
Ці оновлення є важливими для ефективності роботи в ДАР не лише для агровиробників, а й для надавачів підтримки, роз'яснює Мінагрополітики.
Перше оновлення відбулося у розділі «Ділянки на карті»: тут було додано шари із супутниковими картами посівів озимих та ярих культур врожаю 2022 року. У такий спосіб організації, що впроваджують програми підтримки для українських агровиробників, зможуть пересвідчитися у тому, що земля, яка бере участь у програмах підтримки, справді оброблюється.
«У майбутньому це нововведення полегшить процес надання допомоги нашим сільгоспвиробникам. Адже фінансові установи зможуть безпосередньо в ДАР бачити верифіковану інформацію про вирощувані культури та їхні площі за умови надання агровиробником доступу до свого електронного кабінету», - роз'яснив заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
Крім цього, за його словами, синхронізація даних супутникових карт з реальними відомостями від агровиробників стане неоціненним джерелом статистичної інформації для розвитку та удосконалення державних політик в аграрному секторі, а також дасть змогу підвищити якість супутникового моніторингу та прогнозування урожайності.
Щодо можливості внести дату дії договору на користування земельними ділянками, то детальну інструкцію можна подивитися за посиланням.
SMS-Маяк - надійна допомога бізнесу в захисті нерухомості та землі. Налаштуйте моніторинг та отримуйте сповіщення про зміни в реєстрі речових прав. Замовляйте за посиланням.
Читайте також:
Підтримка аграрного сектору в умовах воєнного стану: що варто знати?