Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

26 вересня набирають чинності зміни до Закону "Про оренду землі"

Реклама

26 вересня 2022 року набирають чинності зміни до Закону «Про оренду землі».

Відповідні зміни внесено Законом № 2255-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству».

Зокрема, частину третю статті 31 Закону «Про оренду землі», яка регулює припинення договору оренди землі, доповнено новими нормами.

Так, правочин про розірвання договору оренди (суборенди) землі сільськогосподарського призначення, орендарем (суборендарем) за яким є юридична особа приватного права (крім акціонерного товариства, повного та командитного товариства), є значним правочином та потребує попереднього прийняття загальними зборами учасників або іншим вищим органом такої юридичної особи рішення про надання згоди на його вчинення (крім випадку, якщо статутом юридичної особи прямо передбачено, що такий правочин не є значним).

У разі неприйняття загальними зборами учасників або іншим вищим органом юридичної особи рішення про надання згоди на вчинення такого значного правочину (крім випадку, якщо статутом юридичної особи прямо передбачено, що такий правочин не є значним) такий правочин є нікчемним.

Таким чином, роз'яснюють фахівці Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса):

1) мова йде щодо правочину про розірвання договору оренди (суборенди) землі саме сільськогосподарського призначення;

2) орендарем (суборендарем) за таким значним правочином є юридична особа приватного права (винятками є акціонерне товариство, повне та командитне товариство);

3) такий правочин потребує попереднього прийняття загальними зборами учасників або іншим вищим органом такої юридичної особи рішення про надання згоди на його вчинення (за винятком передбачення статутом юридичної особи положення, що такий правочин не є значним);

4) наслідком неприйняття загальними зборами учасників або іншим вищим органом юридичної особи рішення про надання згоди на вчинення такого значного правочину (крім випадку передбачення статутом юридичної особи положення, що такий правочин не є значним) є нікчемність правочину.

SMS-Маяк - надійна допомога бізнесу в захисті нерухомості та землі. Налаштуйте моніторинг та отримуйте сповіщення про зміни в реєстрі речових прав. Замовляйте за посиланням.

Читайте також:

Підтримка аграрного сектору в умовах воєнного стану: що варто знати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини