Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може працівник, який уклав трудовий договір з нефіксованим робочим часом, працювати на іншій роботі: роз'яснення Держпраці

Реклама

Державна служба з питань праці пояснила, чи може працівник, який уклав трудовий договір з нефіксованим робочим часом, працювати на іншій роботі?

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Відповідно до норм статті 21-1 КЗпП роботодавець не може забороняти або перешкоджати працівникові, що виконує роботу на підставі трудового договору з нефіксованим робочим часом, виконувати роботу за іншими трудовими договорами.

Таким чином, у трудовому договорі з нефіксованим робочим часом забороняється встановлювати умову щодо заборони працівникові виконувати роботу за іншими трудовими договорами.

Сервіси для legal research, ризик-менеджменту, бізнес-розвідки та медіамоніторингу - в рішенні LIGA360. Тільки у вересні придбай за акційною ціною.

Читайте також:

Набув чинності Закон про фріланс

Закон про фріланс: що передбачено?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини