Чи може вважатися приватизацією придбання членом садівничого товариства земельної ділянки цього ж товариства за договором купівлі-продажу? Відповідь на це питання надало Міністерство юстиції у своєму листі № 1079-0-2-09-19.
У Мінюсті вважають, що ні, і ось чому. Згідно ст. 81 Земельного кодексугромадяни України можуть придбавати право власності на земельні ділянки внаслідок:
- приватизація земельних ділянок, які були раніше надані ним в користування;
- придбання їх за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншим цивільно-правовим договорам;
- безкоштовної передачі із земель державної і комунальної власності.
А оскільки ч. 3 ст. 116 ЗК визначає приватизацію як безкоштовну передачу земельних ділянок у власність, тоді як купівля-продаж являється оплатним договоромто, резюмують фахівці Мінюсту : приватизація і купівля земельних ділянок є різними, окремими підставами для придбання права власності на землю.
Таким чином, приватизація земельної ділянки громадянином - членом садівничого товариства і купівля такої ділянки у свого ж товариства теж є різними поняттями. Нагадаємо, згідно ч. 5 ст. 35 ЗКприватизація земельної ділянки членом садівничого товариства здійснюється навіть без згоди на те інших членів. Детальніше про саму процедуру приватизації см "Як здійснюється приватизація земучастка членом садівничого суспільства? Роз'яснення Держкомзему".