Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні розпочато процес ідентифікації актових записів в Державному реєстрі актів цивільного стану

Реклама

Відтепер під час проведення державної реєстрації актів цивільного стану Державний реєстр дозволить перевірити правильність внесених номерів облікових карток платників податків, а також унікальних номерів запису в Єдиному державному демографічному реєстрі. У разі ж відсутності при собі у громадянина РНОКПП дані будуть автоматично завантажені без його пред'явлення.

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» оновило програмне забезпечення Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі - ДРАЦС). Завдяки впровадженню нової електронної інформаційної взаємодії реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (далі - УНЗР) віднині вноситимуться до ДРАЦС на підставі відомостей, отриманих онлайн з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та Єдиного державного демографічного реєстру.

«Так, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану, внесення змін чи доповнень до нього, його поновлення чи анулювання, повторної видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану заявник надає свої РНОКПП та УНЗР - перевірити їх, аби підтвердити відповідність таких даних, буде можливо під час звернення за такою послугою. Для цього посадові особи відділів державної реєстрації актів цивільного стану або виконавчих органів сільських, селищних, міських рад мають подати відповідний онлайн-запит до податкової та міграційної служби», - роз'яснив заступник Міністра юстиції з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Водночас неотримання відомостей про РНОКПП або УНЗР не є підставою для невнесення запису до ДРАЦС, а також для невнесення до актових записів цивільного стану змін і доповнень, їх поновлення та анулювання, повторної видачі свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Для перевірки РНОКПП/УНЗР потрібно заповнити П. І. Б. заявника, дату його народження та РНОКПП/УНЗР. За ознаки відсутності РНОКПП, необхідно заповнити дані паспорта.

Якщо ж у заявника відсутній РНОКПП - його можна буде отримати одночасно з поданням заяви на державну реєстрацію акту цивільного стану у відділі державної реєстрації актів цивільного стану. Для цього необхідно буде внести інформацію про П. І. Б. заявника та дату його народження.

Очікувати відповіді на запит від податкової служби користувачу не потрібно. Час надходження відповіді від податкової служби не впливає на закінчення процесу державної реєстрації актів цивільного стану або внесення змін до них. Відповідь відображатиметься при наступному перегляді цього актового запису та за необхідності.

За повідомленням Міністерства юстиції.

Спеціальна пропозиція LIGA ZAKON для юристів й адвокатів. Скористайтеся знижкою на рішення LIGA360: Юрист Професійний до кінця місяця. Повна база законодавства й судових рішень стає ще вигіднішою.

Читайте також:

ТОВ можна буде зареєструвати онлайн, без участі держреєстратора

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини