Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці висловилася щодо скасування збереження виплати середнього заробітку мобілізованим працівникам

Реклама

1 липня 2022 року на підпис Президенту передано Закон (проект № 7251 від 05.04.2022, прийнятий Верховною Радою 01.07.2022) «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин».

Фахівці Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці зазначають, що Законом вносяться зміни до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю, відповідно до яких положення щодо збереження середнього заробітку за місцем роботи за працівниками на час призову на військову службу виключено зі змісту цієї статті.

Після набрання чинності документом частина третя статті 119 КЗпП міститиме такі норми:

«За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи і посада на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Отже, за такими працівниками зберігатиметься місце роботи і посада, та буде скасовано гарантію щодо отримання середнього заробітку.

В умовах воєнного стану бізнеси потребують роз'яснень з кадрових й податкових питань, мають бути чутливими щодо змін законодавства й надійності контрагентів. Щоб бути впевненими в своїх рішеннях, топкоманди замовляють LIGA360. Тільки до кінця місяця замов на вигідних умовах.

Читайте також:

Допомога по частковому безробіттю для роботодавців: що передбачає урядова постанова

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини