Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Збільшено розмір виплат виробникам електроенергії за "зеленим тарифом"

Реклама

Міністерство енергетики встановило новий порядок розподілу коштів для виробників електроенергії з альтернативних джерел на період воєнного стану.

Тепер Державне підприємство «Гарантований покупець» розподілятиме між виробниками електроенергії за «зеленим тарифом» усі грошові кошти, отримані від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел.

Відповідний наказ Міненерго від 15 червня 2022 року № 206 набирає чинності з дня офіційного опублікування та діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні.

Згідно з наказом за результатами продажу електричної енергії розподіл грошових коштів здійснюється відповідно до таких показників:

1) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії сонячного випромінювання, - сума, що дорівнює значенню 18 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше - 15 %);

2) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з енергії вітру, - сума, що дорівнює значенню 18 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше - 16 %);

3) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з гідроенергії, - сума, що дорівнює значенню 35 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

4) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біогазу, - сума, що дорівнює значенню 40 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік;

5) для виробників, що здійснюють виробництво електричної енергії з біомаси, - сума, що дорівнює значенню 75 % від середньозваженого розміру «зеленого» тарифу за 2021 рік (раніше - 60 %).

Роз'яснено, що в разі наявності залишку грошових коштів, що залишився на поточному рахунку після виконання попередніх показників розподілу, цей залишок розподіляється та спрямовується виробникам пропорційно розміру нарахувань для відповідного виробника, здійснених з урахуванням цих же показників, але не більше вартості товарної продукції розрахункового періоду, розрахованої за «зеленим» тарифом для такого виробника.

За матеріалами Урядового порталу

Отримуй 5 робочих місць - плати за 2! Тільки в червні діють знижки на рішення LIGA360 для бізнесу. Надай ключовим ролям компанії - топменеджерам, бухгалтерам, кадровим фахівцям - інструменти для ухвалення рішень й управління ризиками. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Удосконалення механізму протидії рейдерству: чи справді зміни будуть ефективними?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини