Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Змінено Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні: НБУ

Реклама

Відповідно до вимог нового Закону «Про платіжні послуги» Нацбанк уніс зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні (далі - Інструкція).

Відповідна постанова Правління НБУ від 21 червня 2022 року № 128 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» набере чинності з дня введення в дію Закону «Про платіжні послуги».

Інструкція уточнює порядок і вимоги проведення платіжних послуг у національній та іноземній валютах та оформлення касових документів за платіжними операціями.

Зокрема, визначено суть платіжної операції як касової операції, яка передбачає будь-яке внесення або зняття готівки на підставі платіжної інструкції; також змінено назви та реквізити окремих касових документів.

Крім того, надавач платіжних послуг зобов'язаний надавати користувачу до укладення договору про надання платіжних послуг на безоплатній основі інформацію про:

  • порядок і умови здійснення платіжної операції або доступ до такої інформації перед ініціюванням платником платіжної операції з використанням емітованих платіжних інструментів;

  • надавача платіжних послуг, платіжну операцію;

  • комісійні винагороди;

  • спосіб комунікації та заходи безпеки;

  • строк дії договору про надання платіжних послуг, порядок унесення змін до цього договору та умови його припинення;

  • механізм захисту прав споживачів і порядок врегулювання спірних питань, що виникають під час надання платіжних послуг.

За матеріалами Національного банку України

В умовах воєнного стану бізнеси потребують роз'яснень з кадрових й податкових питань, мають бути чутливими щодо змін законодавства й надійності контрагентів. Щоб бути впевненими в своїх рішеннях, топкоманди замовляють LIGA360. Тільки в червні замов на вигідних умовах.

Читайте також:

Україна отримала статус кандидата в члени ЄС: що це означає?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини