Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Визначено особливості розгляду скарг у сфері держреєстрації під час воєнного стану

Реклама

Кабмін уніс зміни до Порядку розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб'єктів державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції.

Відповідна урядова постанова від 17 червня 2022 року № 696 набрала чинності 22 червня.

Зміни, запроваджені Постановою № 696, стосуються розгляду скарг у сфері державної реєстрації, зокрема, під час дії воєнного стану, роз'яснюють фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Зокрема, Постановою № 696 передбачено, що під час воєнного стану Мін'юст чи відповідний територіальний орган забезпечує оприлюднення на своєму офіційному вебсайті інформації про дату засідання колегії не пізніше ніж за 15 днів до дня засідання колегії та додатково повідомляє зазначену інформацію заінтересованим особам засобами електронної пошти (якщо адресу електронної пошти зазначено у скарзі у сфері державної реєстрації, доданих до неї документах, повідомлено заінтересованою особою або встановлено з інших офіційних джерел). При цьому розгляд скарг у сфері державної реєстрації буде проводитися без участі заінтересованих осіб.

Разом з тим заінтересовані особи мають право заявити клопотання про надіслання їм матеріалів скарги в електронній формі на адресу електронної пошти. У такому разі Мін'юст чи відповідний територіальний орган забезпечує надіслання таких матеріалів протягом трьох робочих днів після отримання клопотання.

Також Постановою № 696 визначено, що інформація про дату, час і місце засідання колегії, що проводиться після відкладення розгляду скарги або для повторного розгляду скарги у визначених законодавством випадках, не оприлюднюється, якщо колегією не прийнято рішення про інше.

Юристи й адвокати аналізують законодавство з LIGA360. Найповніша база законодавства й судових рішень в Україні, аналіз на основі штучного інтелекту. Тільки в червні придбай LIGA360: Юрист Професійний зі знижкою 30%.

Читайте також:

Що передбачає новий Закон про підвищення ефективності санкцій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини