Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нацбанк розробив порядок інформування виконавців про відкриття та закриття рахунків користувачів-боржників

Реклама

Нацбанк продовжує працювати над приведенням власних нормативно-правових актів у відповідність до вимог нового Закону «Про платіжні послуги», основні положення якого вводяться в дію у другому півріччі 2022 року.

Зокрема, відповідно до Закону всі надавачі платіжних послуг з обслуговування рахунків: банки, платіжні установи, філії іноземних платіжних установ, установи електронних грошей, операторів поштового зв'язку зобов'язані під час відкриття чи закриття банківських/платіжних рахунків перевірити наявність інформації про користувача (фізичної або юридичної особи) у Єдиному реєстрі боржників.

У разі відкриття або закриття рахунку особі, внесеній до Єдиного реєстру боржників, надавач платіжних послуг з обслуговування рахунків зобов'язаний у день відкриття або закриття рахунку повідомити про це зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Тому Національний банк розробив Положення про порядок повідомлення надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків інформації про відкриття/закриття рахунків користувачів, унесених до Єдиного реєстру боржників, органам державної виконавчої служби або приватним виконавцям, затверджене постановою Правління НБУ від 13 червня 2022 року № 116. Документ набирає чинності з дня введення в дію Закону «Про платіжні послуги».

Обмін даними між надавачем платіжних послуг і виконавцем щодо перевірки інформації про користувачів у Єдиному реєстрі боржників та інформування виконавців про відкриття/закриття рахунків здійснюється за допомогою електронного сервісу інформаційної взаємодії. Інформація, що надається в повідомленнях відповідно до цього Положення, становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг.

За матеріалами Національного банку

Юристи й адвокати аналізують законодавство з LIGA360. Найповніша база законодавства й судових рішень в Україні, аналіз на основі штучного інтелекту. Тільки в червні придбай LIGA360: Юрист Професійний зі знижкою 30 %.

Читайте також:

Українці, які перебувають закордоном, зможуть оформити ID-картку та закордонний паспорт

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини