Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДСА вирішила відмовитися від запису судових засідань на компакт-диски

Реклама

У Державній судовій адміністрації України вирішили відмовитися від запису судових засідань на компакт-диски.

Відповідний наказ від 6 червня 2022 року № 156 "Про затвердження Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання" набрав чинності того ж дня.

Наказ ДСА від 20.09.2012 № 108 "Про затвердження Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання)" визнано таким, що втратив чинність.

ДСА зазначила, що фіксація судового засідання передбачена статтею 247 "Фіксування судового засідання технічними засобами" Цивільного процесуального кодексу.

Частиною першою статті 247 цього Кодексу передбачено, що суд під час судового розгляду справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу в порядку, передбаченому Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). За заявою будь-кого з учасників справи або за ініціативою суду повне фіксування судового засідання здійснюється за допомогою відеозаписувального технічного засобу (за наявності в суді технічної можливості та за відсутності заперечень з боку будь-кого з учасників судового процесу).

У частині четвертій цієї ж статті зазначено, що технічний запис судового засідання є додатком до протоколу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи. Порядок зберігання технічного запису судового засідання визначається Положенням про Єдину інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відмову від записів судового засідання на компакт-диски Голова ДСА України Олексій Сальніков пояснив запровадженням нового функціоналу, що використовується підсистемою відеоконференцзв'язку та дає змогу позбутися записів архівних копій на компакт-диски.

"Технічний запис судового засідання автоматично зберігається в централізованому файловому сховищі, що використовується підсистемою відеоконференцзв'язку. Тому немає сенсу дублювати запис на компакт-диск, якщо він автоматично записується технічними засобами суду. До всього ж, відмова від записів архівних копій на компакт-диски дозволяє значно економити державні кошти", - наголосив Олексій Сальніков.

Згідно з Інструкцією відповідно до вимог процесуального законодавства учасники справи мають право отримати копію технічного запису судового засідання (копію відео- та (або) звукозапису).

У разі подання учасником справи заяви про видачу копії запису судового засідання та пред'явлення підтвердження сплати судового збору, відповідальна особа суду може обрати один з таких способів видачі копії технічного запису судового засідання:

  • Надати засобами підсистеми відеоконференцзв'язку доступ до запису судового засідання в Електронному кабінеті користувача Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС). Цей спосіб можливий за умови реєстрації відповідного учасника справи в ЄСІТС.

  • Надати запис на оптичному диску у вигляді файлу, попередньо скопіювавши його із підсистеми відеоконференцзв'язку, автоматизованої системи діловодства суду чи з іншого цифрового носія, на якому в суді зберігається відповідний запис судового засідання.

  • У випадку сплати судового збору безпосередньо в Електронному кабінеті (за доступності відповідного функціоналу) учаснику справи автоматично надається доступ для скачування запису судового засідання в Електронному кабінеті. При цьому до автоматизованої системи діловодства суду автоматично направляється відповідна інформація про видачу копії технічного запису судового засідання та квитанція про сплату судового збору.

Розмір судового збору за видачу копії технічного запису судового засідання встановлюється Законом "Про судовий збір".

Історію судової справи можна переглянути на ІТ-платформі LIGA360. Дізнайтеся, чи не було рішення переглянуто чи скасовано, дізнайтеся деталі справи та оцініть тривалість розгляду. Подробиці за посиланням.

Читайте також:

10 важливих рішень Верховного Суду, ухвалених у період воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини