Нацбанк актуалізував порядок організації готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період.
Відповідна постанова Правління НБУ від 23 травня 2022 року № 104 "Про внесення змін до Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період" набрала чинності 27 травня 2022 року.
Зокрема, Національний банк:
уточнив терміни "уповноважений банк" і "залучений банк";
суттєво розширив повноваження керівників підрозділів НБУ, уповноважених і залучених банків для оперативного прийняття управлінських рішень щодо роботи з готівкою. З урахуванням ситуації, що склалася, вони прийматимуть рішення щодо лімітів запасів готівки, особливостей зберігання, інкасації та вивезення таких запасів, а також дій у разі загрози їх належному зберіганню та неможливості вивезення;
унормував порядок роботи підрозділів Національного банку та банків України з готівкою та здійснення касових операцій;
передбачив можливість для залучених банків здійснювати оброблення банкнот на обладнанні для автоматизованого оброблення готівки в режимі суцільного перерахування, без сортування на придатні та зношені, із забезпеченням контролю їх справжності;
зобов'язав залучені банки приймати банкноти, значно пошкоджені внаслідок дії хімічних речовин, води та вогню, для їх подальшого передавання як сумнівних на дослідження та обмін до підрозділів Національного банку в регіонах.
За матеріалами Національного банку
Миттєво аналізуй законодавство та виявляй найважливіше! Відтепер у LIGA360:Юрист результати пошуку доступні у візуальному форматі. Діаграми можна змінювати за багатьма критеріями: статусом документів, видавниками, категоріями та ін. Замов доступ за посиланням.
Читайте також:
Особливості державної реєстрації бізнесу в умовах воєнного стану: пам'ятка Офісу протидії рейдерству