Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РРО для физлица-"упрощенца": точки зіткнення

24 лютого 2010, 09:00
2111
0
Реклама

Питання застосування РРО физлицами-"упрощенцами" неодноразово освітлювалися в різних листах ДПАУ, проте цього разу теми вирішив торкнутися Держкомпідприємництва. У одному зі своїх недавніх листів фахівці Комітету нагадали, на яких умовах дозволяється не застосовувати РРО в діяльності физлица-"упрощенца".

Згідно Указу Президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва"физлица-единоналожники мають право не використовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків з покупцями. В той же час Законом про застосування РРО відзначається (і на це акцентують увагу в Держкомпідприємництва), що РРО і розрахункові книги при продажі товарів (наданні послуг) физлицами-"упрощенцами" не застосовуються лише у тому разіякщо:

а) такі суб'єкти не займаються продажем підакцизних товарів (окрім пива на розлив);

б) ведуть Книгу обліку прибутків і витрат у встановленому Кабміном порядку.

А ось від обов'язку видавати кожному покупцеві відповідний розрахунковий документпідтверджувальний факт продажу (їм може бути не лише касовий, але і товарний чек, розрахункова квитанція і т. п.), единоналожник не звільняється.

До речі, дуже цікаве бачення того, як единоналожнику слідує правильно вести Книгу обліку прибутків і витрат, представила нещодавно ДПАУ. Було звернена особлива увагащо Книгу обліку прибутків і витрат необхідно вести згідно постанові КМУ від 26.01.2001 № 1269а не наказу ДПАУ від 21.04.1993 № 12 (яким, власне, затверджена її форма). А це означає, що обов'язковій фіксації підлягає більше відомостей про господарські операції фізособи. Детальніше - см "Единоналожники зобов'язані вести облік ширше, ніж здається".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини