Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Захист спадкових прав громадян: Нотаріальна палата звернулася до НБУ

Реклама

Нотаріуси України продовжують працювати в умовах воєнного стану. Наразі серед затребуваних нотаріальних дій - видача свідоцтв про право на спадщину на грошові кошти на рахунках, відкритих на ім'я померлих осіб.

Видача таких свідоцтв відбувається на підставі отриманої від банку інформації, задля чого нотаріуси направляють запити в порядку ст. 46 Закону «Про нотаріат».

До початку воєнних дій такі запити надсилалися поштою, але в нинішній ситуації нагальним є налагодження електронного документообігу.

Усі передумови для цього наявні: нотаріуси використовують КЕП (для перевірки банком) і мають можливість приймати на свої електронні поштові скриньки від банків е-документи, підписані ЕЦП уповноважених осіб, та перевіряти дійсність. Більше того, електронне листування НБУ з нотаріусами шляхом надсилання документів з ЕЦП вже практикується тривалий час.

Електронний документообіг між банками та нотаріусами сприятиме оперативному надсиланню запитів та отриманню відповідей на них у найкоротші терміни, є безпечним способом обміну інформації та сприятиме громадянам у реалізації їх спадкових прав.

Тому НПУ звернулася до НБУ з проханням здійснити організаційно-розпорядчі заходи щодо налагодження взаємодії між нотаріусами та банківськими установами щодо електронного документообігу. Також Нотаріальна палата просить доручити банкам повідомити про це НПУ, щоб нотаріуси були ознайомлені із переліком банків, які впровадять запропоновані ініціативи.

За матеріалами Нотаріальної палати

Юристи знаходять інформацію про воєнний стан у LIGA360. Окремий блок із законодавчими новаціями, аналітикою й відповідями експертів. Також система доповнена тематичними добірками щодо суду, юстиції, нотаріату під час війни. Замов LIGA360 на спеціальних умовах, щоб слідкувати за змінами щодня.

Читайте також:

В Україні з'явилась безоплатна платформа для допомоги в релокації бізнесу

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини