Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нацбанк посилив захист прав держателів платіжних карток і вимоги до еквайрів

Реклама

Нацбанк вдосконалив порядок здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів (далі - платіжні картки).

Це сприятиме підвищенню рівня захисту прав держателів платіжних карток, а також посиленню контролю за дотриманням еквайрами правил платіжних систем і вимог законодавства, повідомила пресслужба НБУ.

Так, регулятор зобов'язав постачальників платіжних послуг перед ініціюванням платіжної операції надавати держателям платіжних карток інформацію про порядок і умови її здійснення або доступ до такої інформації. Зокрема, йдеться про операції з переказу коштів, що здійснюються в кілька етапів, адже якщо держатель не матиме інформації про те, як саме здійснюватиметься платіжна операція, це може спричинити його додаткові незаплановані витрати.

Крім того, Національний банк посилив вимоги до еквайрів у частині виконання ними правил платіжних систем і вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі - законодавство у сфері фінансового моніторингу) під час здійснення операцій з використанням платіжних карток.

Зокрема, передбачено те, що:

- внутрішньобанківські правила мають містити порядок взаємодії еквайра з торговцем і порядок здійснення еквайром моніторингу переказів, здійснених на користь торговця (незалежно від наявності договору з торговцем);

- договір еквайра з торговцем чи небанківською фінансовою установою, яка має ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та укладає договори з торговцями, метою яких є приймання коштів із використанням платіжних карток на користь таких торговців за участю еквайра (далі - небанківська фінансова установа), повинен обов'язково містити умови, які:

  • зобов'язують торговця чи небанківську фінансову установу надавати еквайру інформацію, потрібну для виконання ним вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу;

  • визначають перелік і строки надання торговцем такої інформації;

  • передбачають інформування еквайра торговцем чи небанківською фінансовою установою про зміну видів діяльності торговця, які повідомлялися еквайру для призначення коду категорії торговця;

  • визначають відповідальність торговця чи небанківської фінансової установи за надання недостовірної інформації про види своєї діяльності;

  • надають еквайру право відмовитися від підтримання ділових відносин з торговцем чи небанківською фінансовою установою, яка не дотримується умов договору.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ від 8 лютого 2022 року № 13 "Про затвердження Змін до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням", яка набрала чинності з 10 лютого 2022 року.

Довідково: еквайр - юридична особа (зокрема, банк або інша установа), яка надає послугу технологічного, інформаційного обслуговування розрахунків за операціями, що здійснюються з використанням платіжних карток у платіжній системі.

Не пропустіть жодної важливої зміни ваших партнерів і конкурентів. Налаштуйте розширений моніторинг у CONTR AGENT та отримуйте сповіщення про зміни ЄДР, відкриті провадження чи участь компаній у тендерах. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Закон "Про фінансові послуги та фінансові компанії" набрав чинності: що врахувати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини