Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірка на стан наркотичного сп'яніння водія: суд роз'яснив, чи можна провести на місці зупинки

Реклама

Суть справи: патрульні поліцейські зупинили на вулиці автомобіль, у водія якого були явні ознаки наркотичного сп'яніння (звуженні зіниці очей, що не реагують на світло, сповільненість мови, почервоніння обличчя). Однак пройти огляд у медичному закладі він відмовився. Факт відмови підтвердили двоє свідків.

Цього водія вже кілька разів притягували до адмінвідповідальності за статтею 130 КУпАП (за керування автомобілем в стані наркотичного сп'яніння та за відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння).

Хмельницький міськрайонний суд визнав чоловіка винним у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння, що вчинила особа, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за статтею 130 КУпАП (частина 3 статті 130 КУпАП), наклав на нього 40 800 грн штрафу й на 10 років позбавив права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення ТЗ.

Не погоджуючись з постановою, водій подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати, а провадження у справі закрити. На його думку, поліцейські порушили встановлений законом порядок огляду на стан наркотичного сп`яніння, оскільки не пропонували пройти його на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів.

Хмельницький апеляційний суд у постанові у справі № 686/4281/21від 19.01.2022 визнав доводи апелянта надуманими й такими, що спростовуються доказами у справі (протоколом про адмінправопорушення, показаннями свідків, копіями постанов суду, відеозаписом події).

Суд вказав, що перевірка на стан наркотичного сп`яніння проводиться лише в медичних закладах, які мають право на проведення лабораторного дослідження біоматеріалу. Тому, якщо є підстави уважати, що водій під дією наркотиків, поліцейський повинен направити його до найближчого закладу охорони здоров`я.

Такий алгоритм визначає Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За матеріалами ХАС.

Стикнулися з незвичною правовою ситуацією? Відповідь знайдете на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові алгоритми дій, судова практика, свіжа аналітика лідерів галузі. Подробиці за посиланням.

Читайте також: Покупці предмета обтяження зможуть безперешкодно зареєструвати придбаний транспортний засіб: рішення Уряду

Автофіксація порушень правил дорожнього руху: що потрібно знати?

Телефонний дзвінок не є підставою для вимушеної зупинки авто: рішення ВС

Яка помилка поліцейського анулює штраф за порушення ПДР

Справа про адмінправопорушення закривається, якщо інспектор не дозволив водію залучити адвоката

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини