Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевірка на стан наркотичного сп'яніння водія: суд роз'яснив, чи можна провести на місці зупинки

Реклама

Суть справи: патрульні поліцейські зупинили на вулиці автомобіль, у водія якого були явні ознаки наркотичного сп'яніння (звуженні зіниці очей, що не реагують на світло, сповільненість мови, почервоніння обличчя). Однак пройти огляд у медичному закладі він відмовився. Факт відмови підтвердили двоє свідків.

Цього водія вже кілька разів притягували до адмінвідповідальності за статтею 130 КУпАП (за керування автомобілем в стані наркотичного сп'яніння та за відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп`яніння).

Хмельницький міськрайонний суд визнав чоловіка винним у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння, що вчинила особа, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за статтею 130 КУпАП (частина 3 статті 130 КУпАП), наклав на нього 40 800 грн штрафу й на 10 років позбавив права керування транспортними засобами, без оплатного вилучення ТЗ.

Не погоджуючись з постановою, водій подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати, а провадження у справі закрити. На його думку, поліцейські порушили встановлений законом порядок огляду на стан наркотичного сп`яніння, оскільки не пропонували пройти його на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів.

Хмельницький апеляційний суд у постанові у справі № 686/4281/21від 19.01.2022 визнав доводи апелянта надуманими й такими, що спростовуються доказами у справі (протоколом про адмінправопорушення, показаннями свідків, копіями постанов суду, відеозаписом події).

Суд вказав, що перевірка на стан наркотичного сп`яніння проводиться лише в медичних закладах, які мають право на проведення лабораторного дослідження біоматеріалу. Тому, якщо є підстави уважати, що водій під дією наркотиків, поліцейський повинен направити його до найближчого закладу охорони здоров`я.

Такий алгоритм визначає Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За матеріалами ХАС.

Стикнулися з незвичною правовою ситуацією? Відповідь знайдете на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові алгоритми дій, судова практика, свіжа аналітика лідерів галузі. Подробиці за посиланням.

Читайте також: Покупці предмета обтяження зможуть безперешкодно зареєструвати придбаний транспортний засіб: рішення Уряду

Автофіксація порушень правил дорожнього руху: що потрібно знати?

Телефонний дзвінок не є підставою для вимушеної зупинки авто: рішення ВС

Яка помилка поліцейського анулює штраф за порушення ПДР

Справа про адмінправопорушення закривається, якщо інспектор не дозволив водію залучити адвоката

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини