Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк оновив порядок видачі ліцензії на переказ коштів у нацвалюті без відкриття рахунків

Реклама

Національний банк продовжує уніфіковувати правила ліцензування та реєстрації на ринку небанківських фінансових послуг.

Зокрема, регулятор оновив порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (далі - ліцензія на переказ) та привів його у відповідність до нових правил ліцензування, реєстрації та провадження діяльності на ринку небанківських фінансових послуг. Ці правила затверджені наприкінці 2021 року постановою Правління НБУ від 24 грудня 2021 року № 153 "Про затвердження Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінансових послуг та умови провадження ними діяльності з надання фінансових послуг" (на заміну актів Нацкомфінпослуг і Держфінпослуг, що втратили чинність).

Урегульовано питання в частині вдосконалення переліку вимог:

  • яким мають відповідати заявники для отримання ліцензії на переказ коштів (щодо статутного капіталу, ділової репутації, професійної придатності, фінансового та майнового стану, а також у частині документів, які подаються заявником до Національного банку для отримання ліцензії на переказ коштів тощо);

  • яких мають дотримуватися надавачі фінансової послуги з переказу коштів протягом дії ліцензії (щодо корпоративного управління, управління конфліктом інтересів, відкриття відокремлених підрозділів, суміщення посад, а також вимоги до керівників, головних бухгалтерів, ключових осіб тощо).

Також передбачено право Національного банку відмовити у видачі ліцензії на переказ коштів, якщо контролер заявника є податковим резидентом або громадянином держави, що здійснює збройну агресію проти України.

Відповідні норми містить постанова Правління НБУ від 2 лютого 2022 року № 11 "Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків", яка набрала чинності з 8 лютого 2022 року.

За матеріалами Національного банку України

Працюйте лише з перевіреними контрагентами, що мають ліцензії на діяльність. У сервісі CONTR AGENT дізнатися про наявність ліцензій на туроператорську діяльність й послуги перевезення пасажирів, надання фінансових послуг, торгівлю алкогольними й тютюновими виробами. Придбайте CONTR AGENT сьогодні, щоб бути впевненими у своїх бізнес-зв'язках.

Читайте також:

Бренд успішної юридичної фірми: що врахувати під час побудови

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини