Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З 1 лютого термін звернення до ЄСПЛ буде скорочено

Реклама

Уже з 1 лютого 2022 року строк звернення із заявою до Європейського суду з прав людини буде скорочено на третину і становитиме 4 місяці. До 31 січня остаточне рішення національного суду можна оскаржувати протягом шести місяців.

Скорочення терміну звернення передбачає Протокол № 15 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, роз'яснюють фахівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).

У Європейському суді з прав людини можна оскаржити лише порушення державою в особі її органів, установ, організацій, посадових осіб чи інших владних суб'єктів прав людини або основоположних свобод. А використання усіх доступних ефективних національних засобів юридичного захисту є обов'язковою передумовою для звернення до ЄСПЛ.

Фахівці Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) наголосили, що у 2021 році Європейський суд з прав людини оновив формуляри заяв та довіреностей, їх можна знайти на офіційному сайті ЄСПЛ (детальніше).

Заповнені формуляри надсилаються за адресою: The Registrar European Court of Human Rights Council of Europe F-67075 Strasbourg cedex.

Стежите за справами ЄСПЛ? Скористайтесь системою LIGA360: Юрист. Тут зібрано 60 тис. рішень ЄСПЛ з автоперекладом українською мовою, є короткі огляди. Справу легко знайти завдяки інтелектуальному пошуку, і до неї видаються пов'язані судові рішення. Спробуйте LIGA360: Юрист просто сьогодні.

Читайте також:

ЄСПЛ оновив політику черговості розгляду скарг

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини