Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ розширив можливості для проведення операцій на платіжному та фінансових ринках: що передбачено

Реклама

З метою поглиблення ліквідності фінансових ринків і подальшого розвитку українського ринку платіжних послуг Нацбанк уточнив умови проведення валютних операцій.

Відповідна постанова Правління НБУ від 13 січня 2022 року № 3 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" набрала чинності 15 січня 2022 року.

Зокрема, з 15 січня 2022 року Національний банк:

  • розширить коло посередників, з якими резиденти можуть здійснювати розрахунки в іноземній валюті на вторинному ринку ОВДП, небанківськими установами - інвестиційними фірмами.

Раніше такі операції можна було здійснювати лише з банками.

Повідомляється, що відповідний крок дасть змогу забезпечити рівні умови для учасників вторинного ринку ОВДП, посилити конкуренцію між ними, розширити можливості для роздрібних інвесторів і загалом сприятиме підвищенню ліквідності ринку державних цінних паперів;

  • забезпечить можливості для впровадження банками на ринку платіжних послуг України нових моделей транскордонних переказів.

Банкам дозволятиметься зараховувати отримувачам - фізичним особам в Україні на їхні поточні рахунки в національній валюті перекази, що надійшли із-за кордону в іноземній валюті з використанням кореспондентських рахунків банків. На сьогодні такі умови діяли лише для транскордонних переказів через міжнародні платіжні системи.

Також Національний банк актуалізує окремі норми для спрощення для громадян процедури переказів у незначному розмірі за кордон для оплати продукції, робіт, послуг, що набуваються ними за межами України для власного споживання.

Так, банки матимуть можливість не зараховувати на поточні рахунки громадян іноземну валюту, придбану ними на зазначені цілі, а одразу здійснювати подальший переказ цієї валюти з транзитного рахунку банку.

За матеріалами НБУ.

Працюйте лише з перевіреними контрагентами, що мають ліцензії на діяльність. У сервісі CONTR AGENT дізнатися про наявність ліцензій на туроператорську діяльність й послуги перевезення пасажирів, надання фінансових послуг, торгівлю алкогольними й тютюновими виробами. Придбайте CONTR AGENT сьогодні, щоб бути впевненими у своїх бізнес-зв'язках.

Читайте також:

Поділ майна, набутого у фактичних шлюбних відносинах: судова практика

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини