Тема захисту бізнесу в українських реаліях не втрачає своєї актуальності. Ризики втрати клієнтів, отримання збитків та навіть повного припинення всієї господарської діяльності є абсолютно реальними та потребують вжиття належних заходів з боку власників бізнесу. Пріоритетом є саме судовий захист бізнесу, оскільки досудові засоби впливу навіть попри певні позитивні тенденції (створення Ради бізнес-омбудсмена, Комісії з питань захисту бізнесу при Кабінеті Міністрів України, Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів) є вкрай обмеженими та часто не вирішують проблему по суті.
Здійснивши поверхневий аналіз актуальної у 2021 році судової практики у сфері захисту бізнесу, керуючий партнер АО SLA Attorneys Вадим Іванов та адвокат АО SLA Attorneys Роман Луцько виділили наступні її напрями:
1. Кримінальні: обшуки, вилучення майна, арешти, тиск на контрагентів, допити тощо.
2. Податкові: блокування податкових накладних, внесення підприємства до ризикових суб'єктів господарювання, постійні перевірки.
3. Митні: штрафи та блокування постачання товарів.
4. Корпоративні спори та рейдерство.
5. Захист прав на інтелектуальну власність.
6. Економічні санкції.
7. ІТ безпека.
8. Комплаєнс: мінімізація бізнес-ризиків та ефективне управління ними.
9. Захист права власності на майно: виконавче провадження та банкрутство.
Зважаючи на обсяг вищевказаних напрямів судової практики, у статті "Захист бізнесу в Україні. Судова практика 2021 року" розкрито декілька актуальних питань.
Щоб убезпечити нерухомість від дій шахраїв і "чорних реєстраторів", необхідно контролювати інформацію в Реєстрі речових прав. Поставте на цілодобовий моніторинг будь-які об'єкти вашої нерухомості за допомогою сервісу SMS-Маяк, який миттєво повідомить про початок будь-яких реєстраційних процедур і допоможе вчасно зупинити рейдерське захоплення.
8 тис. ситуацій та алгоритмів дій для юриста - в Інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте у складі професійного рішення LIGA360: Юрист.