Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВС роз’яснив повноваження держорганів при оформленні даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

Реклама

КАС ВС у постанові у справі № 817/1780/17 від 24 листопада 2021 року роз'яснив повноваження органів влади при оформленні даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Про це повідомила прес-служба ВС.

Готуєтеся до судового засідання? Аналізуйте судові рішення та прогнозуйте результат ваших справ на ІТ-платформі LIGA360. Знайдіть подібні справи у два кліки, щоб обрати найефективнішу стратегію захисту. Деталі за посиланням.

Верховний Суд вказав, що Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25 листопада 2016 року № 489) - чинний нормативно-правовий акт, застосування якого є обов'язковим для територіальних органів Держгеокадастру при наданні відповідних витягів із технічної документації.

Згідно з цим Порядком (пункти 3, 5 розд. ІІ) коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), встановлюється на підставі Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої  наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23 липня 2010 року № 548.

У Порядку № 489 (додаток 1) є дві примітки:

  • для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 2,0;

  • у разі якщо у відомостях Держземкадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 2,0.

Суд наголосив на тому, що видача витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки конкретної земельної ділянки не передбачає можливості вибору суб'єктом владних повноважень на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, оскільки є єдиним законодавчо закріпленим варіантом поведінки відповідача при оформленні даних про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки. Визначення у витязі коефіцієнта, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), є обов'язковим, і розмір цього коефіцієнта має відповідати Порядку № 489.

Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду дійшов висновку про те, що дії з формування витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки можуть бути предметом судового оскарження, а  підстави позову слугуватимуть висновку про належність обраного способу захисту прав.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни.

Читайте також:

Цікаві позиції Верховного Суду в цивільних справах 2021 року

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини