Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні поетапно запроваджуватимуть Єдину державну електронну систему е-нотаріату

Реклама

Кабінет Міністрів погодився з пропозицією Міністерства юстиції стосовно реалізації експериментального проекту щодо поетапного запровадження Єдиної державної електронної системи е-нотаріату до 31 грудня 2023 року.

Відповідна урядова постанова від 29 грудня 2021 року № 1444 набрала чинності 13 січня 2022 року.

Установлено, що внесення нотаріусом документів, на підставі яких вчинялася нотаріальна дія, нотаріальних документів шляхом завантаження сканованих копій з накладенням кваліфікованого електронного підпису здійснюється з моменту введення в дію Електронного нотаріального архіву.

Зазначеною постановою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо поетапного запровадження Єдиної державної електронної системи е-нотаріату.

Завданнями експериментального проекту є створення та впровадження в експлуатацію Єдиної державної електронної системи е-нотаріату з метою автоматизації нотаріальної діяльності.

Експериментальний проект реалізується трьома етапами, що передбачають:

перший - створення оновлених електронних реєстрів (Спадкового реєстру, Єдиного реєстру довіреностей, Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів), створення і впровадження електронного робочого місця нотаріуса, Електронного реєстру нотаріальних дій;

другий - модернізацію Єдиного реєстру нотаріусів, створення та впровадження Електронного нотаріального архіву, модернізацію електронного робочого місця нотаріуса, Електронного реєстру нотаріальних дій;

третій - створення та впровадження електронного кабінету клієнта, введення в промислову експлуатацію Системи е-нотаріату.

Учасниками експериментального проекту є Мін'юст, державне підприємство, що належить до сфери управління Мін'юсту, функціональний адміністратор, державні нотаріальні контори, державні нотаріальні архіви, приватні нотаріуси. У реалізації експериментального проекту можуть брати участь органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи.

Система е-нотаріату включає:

 • електронне робоче місце нотаріуса;

  • електронний кабінет клієнта;

   • Електронний нотаріальний архів;

    • Електронний реєстр нотаріальних дій;

     • Єдиний реєстр довіреностей;

      • Єдиний реєстр нотаріусів;

       • Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів;

        • Спадковий реєстр.

        Доступ до Системи е-нотаріату через електронне робоче місце нотаріуса надається нотаріусу, який отримав в установленому порядку доступ до Системи е-нотаріату, діяльність якого не припинена та не зупинена.

        За письмовою заявою нотаріуса / державної нотаріальної контори доступ до Системи е-нотаріату може бути наданий помічнику приватного нотаріуса / консультанту державної нотаріальної контори або особі, що перебуває в трудових відносинах з приватним нотаріусом / працівнику державної нотаріальної контори в обсязі, необхідному для здійснення своїх повноважень відповідно до посадової інструкції.

        Система е-нотаріату забезпечує ведення електронного нотаріального діловодства, а саме:

        - обіг електронних документів державної нотаріальної контори / державного нотаріального архіву / приватного нотаріуса та між ними, реєстрацію вхідних і вихідних документів та етапів їх обігу;

        - обмін документами та інформацією (надсилання та отримання документів та інформації) в електронній формі між нотаріусами, фізичними та юридичними особами, органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

        Усі операції з договорами - відтепер у єдиному хмарному рішенні. Створюйте новий документ з понад 30 шаблонів та проаналізуйте його до підписання. Система автоматично розпізнає помилки, перевірить сторони, знайде нормативні документи, на які посилається договір. Дізнайтеся більше за посиланням.

        Читайте також:

        Захист бізнесу в Україні. Судова практика 2021 року

        Залиште коментар
        Увійдіть щоб залишити коментар
        Увійти
        Підпишіться на розсилку
        Головні новини і аналітика для вас по буднях

        Схожі новини