Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд розглянув справу про накладення на роботодавця штрафу через допуск до роботи осіб без укладення трудового договору

Реклама

КАС ВС розглянув справу про накладення на роботодавця штрафу через допуск до роботи осіб без укладення трудового договору. Відповідну постанову у справі № 160/5790/19 ВС ухвалив 17 вересня 2021 року, повідомила прес-служба Суду.

Готуєтеся до судового засідання? Аналізуйте судові рішення та прогнозуйте результат ваших справ на ІТ-платформі LIGA360. Знайдіть подібні справи у два кліки, щоб обрати найефективнішу стратегію захисту. Деталі за посиланням.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду переглянув у касаційному порядку адміністративну справу за позовом фізичної особи - підприємця до Управління Держпраці про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.

Постанова про накладення на суб'єкта господарювання штрафу була прийнята через допущення деяких осіб до виконання трудових обов'язків у дитячому розважальному комплексі без:

  • укладення трудового договору та видання відповідного наказу (розпорядження);

  • повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби за місцем обліку його як платника єдиного внеску.

Позивач, вважаючи цю постанову протиправною, оскаржив її до суду.

Задовольняючи позов, суди попередніх інстанцій виходили з того, що висновок відповідача за результатами проведеного позапланового інспекційного відвідування позивача про порушення останнім вимог ч. 3 ст. 24 КЗпП є помилковим, що свідчить про прийняття ним (відповідачем) постанови про накладення штрафу з порушенням вимог чинного законодавства та без належних підстав для їх прийняття.

Верховний Суд касаційну скаргу Управління Держпраці задовольнив частково, рішення судів попередніх інстанцій скасував і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Колегія суддів виходила з того, що єдиним доказом, узятим до уваги судами попередніх інстанцій та яким мотивовано судові рішення, був висновок експерта науково-дослідного експертно-криміналістичного центру про те, що підпис від імені позивача у засвідчуваних написах «копія вірна» на копіях договорів про надання послуг, укладених з особами - надавачами послуг, виконаний іншою особою. На підставі цього суди дійшли висновку, що будь-яких інших доказів щодо укладання позивачем відповідних договорів відповідач у справі суду не надав.

Де читати професійну аналітику про управління персоналом? У робочому просторі LIGA360: HR-Менеджер. Налаштуйте персональну стрічку новин з обраних джерел, отримуйте доступ до аналітики з кадрового обліку, читайте коментарі експертів. Оберіть своє рішення LIGA360 за посиланням.

Водночас Верховний Суд звернув увагу, що судами попередніх інстанцій не надано жодної правової оцінки письмовим поясненням, долученим відповідачем до відзиву до позовної заяви, у яких відповідні особи зазначили, що працювали в позивача згідно з договорами про надання послуг, які укладалися між ними та позивачем. Вони вказали також, що відповідно до цих договорів зобов'язувалися виконувати різноманітні роботи на замовлення позивача на території дитячого розважального комплексу.

Таким чином, суди попередніх інстанцій дійшли передчасних висновків про те, що будь-яких інших доказів стосовно укладання позивачем відповідних договорів про надання послуг відповідачем у справі суду не було надано.

При цьому колегія суддів зауважила, що позивач зареєстрований як фізична особа - підприємець, основним видом її діяльності за КВЕД 93.21 є функціонування атракціонів і тематичних парків.

Суд зазначив, що вказаний вид діяльності може бути пов'язаний із підвищеною небезпекою для відвідувачів, зокрема дітей, а тому особливо суворими є вимоги щодо:

  • залучення кваліфікованого персоналу;

  • дотримання правил техніки безпеки та охорони праці.

Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що без установлення зазначених вище обставин на підставі належних та допустимих доказів і без надання їм належної правової оцінки суди попередніх інстанцій дійшли передчасних висновків і прийняли рішення, які не відповідають вимогам щодо їх законності та обґрунтованості.

Читайте также: Відсутність предмета спору як підстава для закриття провадження у справі: роз'яснення ВС

 Оформлення додатків до позовних заяв, скарг, що подаються в електронній формі: позиції ВС

Усі інструменти для юриста - в єдиній системі. З Liga360 ви отримаєте повну базу законодавства та судових рішень, що оновлюється 24/7. Liga360 у два кліки обрахує штрафи, процесуальні строки, відкриє доступ до типових шаблонів і договорів. Модуль “Ситуації для юриста” мість повний перелік викликів, що виникають у роботі та алгоритми дій. Замовте доступ прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини