Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд дав старт офіційному початку діяльності Бюро економічної безпеки

25 листопада 2021, 13:16
2180
0
Реклама

24 листопада в газеті "Голос України" опубліковано Закон № 1888-IX "Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України", який Рада ухвалила на засіданні 17 листопада.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше дня оголошення Кабінетом Міністрів України про початок діяльності Бюро економічної безпеки України.

Зазначимо, що 24 листопада Кабмін видав розпорядження №1493-р “Про початок діяльності Бюро економічної безпеки”, яким дав старт офіційному початку діяльності БЕБ задля виконання функцій щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави. 

"Однак, нагадаємо, що попри готовність БЕБ працювати, за органом досі не закріплена власна обладнана будівля. Затягування процесу виділення приміщення для БЕБ з боку Кабінету Міністрів України може унеможливити процес передачі кримінальних проваджень та роботу органу в цілому", - йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.

Читайте також: БЕБ готове до запуску: які виключні повноваження отримає відомство?

Ліквідація податкової міліції та утворення Бюро економічної безпеки: прийнято Закон

Законом № 1888-IX визначено законодавче підґрунтя для створення та реалізації окремих завдань незалежного державного правоохоронного органу, який у тому числі повинен виконувати функції аналітичної оцінки, запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності.

На старт, увага, чорна п'ятниця! Отримайте першими вибухову пропозицію на рішення LIGA360 для виконання професійних завдань. На вибір надаються рішення для юристів, бухгалтерів, HR та PR-менеджерів, спеціалістів з безпеки. Залиште заявку до 26 листопада, щоб отримати знижку до 50%.

Відповідно до Закону:

У Кодексі про адміністративні порушення:

а) визначена відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами;

б) передбачена адміністративна відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до Бюро економічної безпеки України;

в) встановлена відповідальність за ненадання інформації Бюро економічної безпеки України на запит посадових осіб, надання завідомо недостовірної інформації чи не в повному обсязі, порушення встановлених законом строків її надання, повідомлення третіх осіб стосовно того, що про них збирається така інформація, або невиконання інших законних вимог посадових осіб БЕБ (накладення штрафу від 250 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);

У Кримінальному кодексі вносяться зміни до ряду складів злочинів у зв'язку із створенням Бюро.

У Кримінальному процесуальному кодексі:

а) визначена основна та додаткова підслідність Бюро економічної безпеки України;

б) внесені необхідні зміни щодо виключення такого суб'єкта кримінального провадження як «орган, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства» та введення нового суб'єкта - Бюро економічної безпеки України.

в) закріплені повноваження для здійснення оперативними підрозділами Бюро економічної безпеки України негласних слідчих (розшукових) дій, а також пропонуються інші зміни задля належного досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Бюро.

Досудове розслідування кримінальних правопорушень, відомості щодо яких внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань до набрання чинності цим Законом та які перебувають у провадженні Національного антикорупційного бюро України станом на день набрання чинності цим Законом, продовжують здійснювати детективи НАБУ відповідно до вимог КПК.

Як заповнити договір швидко та без помилок? Спробуйте систему CONTRACTUM у LIGA360. Заповніть мінімум полів з датами та сумами, та завантажте готовий договір. Також система автоматично підставить реквізити сторін. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини