Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент привітав призначення першого складу Етичної ради

Реклама

Володимир Зеленський привітав сформований склад Етичної ради, яка покликана встановити відповідність кандидата на посаду члена Вищої ради правосуддя критеріям професійної етики та доброчесності.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента.

Склад Етичної ради був сформований відповідно до положень Закону № 1635-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».

Таким чином, членами Етичної ради стали:

  • суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич;

  • суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун;

  • суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін;

  • суддя Верховного Суду штату Массачусетс у відставці Роберт Корді;

  • суддя Апеляційного суду Англії та Уельсу у відставці сер Ентоні Хупер;

  • колишня Генеральний прокурор Естонської Республіки Лавлі Перлінг.

Повідомляється, що 2 листопада поточного року до Вищої ради правосуддя надійшов список рекомендованих Радою суддів України кандидатів до складу Етичної ради. Міжнародні та іноземні організації визначили перелік міжнародних експертів ще 10 вересня 2021 року.

Відповідно до Закону «Про Вищу раду правосуддя» у разі якщо голова Вищої ради правосуддя не призначить членів Етичної ради у визначений строк, троє перших кандидатів зі списку Ради суддів України і переліку від міжнародних та іноземних організацій вважаються призначеними.

Зазначено, що Етична рада протягом шести місяців з дня її утворення також має здійснити одноразове оцінювання відповідності критеріям професійної етики та доброчесності членів Вищої ради правосуддя (крім Голови Верховного Суду), обраних (призначених) на посаду до набрання чинності Законом № 1635-ІХ.

Позиція Вищої ради правосуддя

Відповідно до абзацу дев'ятого пункту 4 розділу II Закону про ВРП Голова Вищої ради правосуддя призначає членів першого складу Етичної ради не пізніше п'яти днів після закінчення строку, відведеного для внесення списків рекомендованих кандидатів від усіх суб'єктів формування Етичної ради.

Вища рада правосуддя у своєму консультативному висновку не підтримала запропоновані законодавцем новели з огляду на сумнів у їх конституційності. Після набуття чинності законом Рада звернулася до Верховного Суду як суб'єкта права на конституційне подання щодо конституційності окремих положень законів.

8 жовтня 2021 року Пленум Верховного Суду прийняв рішення звернутись до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо перевірки конституційності положень законів в частині формування та повноважень Етичної ради (детальніше).

3 листопада 2021 року Конституційний Суд України відкрив провадження у справі за конституційним поданням Верховного Суду.

Наразі Голова Вищої ради правосуддя не обраний.

Вища рада правосуддя зазначає, що якщо Голова ВРП був би обраний і затвердив склад Етичної ради, він не мав би змоги пройти перевірку через конфлікт інтересів. Така ситуація порушує принцип рівності членів ВРП. З метою уникнення ускладнень щодо функціонування Етичної ради, які виникли через недосконалість законодавчого регулювання, питання формування першого складу Етичної ради має вирішуватися відповідно до чинного законодавства.

Бажаєте мати розклад судових засідань під рукою? Понад 400 тис. дат засідань по всій Україні є у LIGA360. Швидко знайдіть потрібне засідання, оцініть навантаженість судді або суду, отримуйте сповіщення про зміни. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Оприлюднено огляд практики Європейського суду з прав людини щодо права на житло

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини