Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні створять структуру, яка відповідатиме за якість Інтернету та мобільного зв’язку

Реклама

21 жовтня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект № 6055, яким запропоновано створити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв'язку.

Про це повідомляє Урядовий портал з посиланням на Мінцифри.

Очікується, що завдяки цьому покриття швидкісного Інтернету та мобільного зв'язку в Україні покращиться, адже комісія моніторитиме якість послуг, які надають оператори.

Комісія працюватиме замість НКРЗІ (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації). Її діяльність регулювалася Законом «Про телекомунікації». Його положення лише частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства.

Для виконання Угоди про асоціацію та в межах зовнішньополітичної ініціативи «Східне Партнерство» було розроблено законопроект, який оновлює структуру у сфері електронних комунікацій. Вона призначатиме членів комісії на відкритих конкурсних засадах, матиме незалежність у прийнятті рішень, а всі процеси всередині будуть відкритими.

Регулятор буде:

  • визначати населені пункти без Інтернету, мобільного зв'язку та забезпечуватиме надання таких послуг;

  • здійснювати державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів/провайдерів та надавачів поштових послуг;

  • здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами/провайдерами й позасудове врегулювання спорів щодо доступу до інфраструктури;

  • моніторити якість електронних комунікаційних послуг.

Мінцифри підтримує прийняття законопроекту у першому читанні, однак хоче зазначити, що він потребує додаткового опрацювання у частині фінансової незалежності (фінансування регулятора має відбуватися за рахунок спеціального фонду), інституційної незалежності та прибирання повноважень, які відсутні у відповідній Директиві ЄС (обов'язкова ідентифікація абонентів та ведення IMEI реєстру).

Чи впевнені ви, що ваш контрагент має чинну ліцензію на діяльність? Перевіряйте в сервісі CONTR AGENT. Надання фінансових послуг, охоронна діяльність, послуги туроператорів й перевезення пасажирів - 30 ліцензійних реєстрів на єдиній платформі. Замовте тестовий доступ прямо зараз.

Читайте також:

Сертифікат про форс-мажорні обставини: податківці навели алгоритм отримання

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини