Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні збираються спростити доступ до вакцинації

Реклама

В Україні планують дозволити медичним працівникам, які мають освітній ступінь фахового молодшого бакалавра за спеціальністю «Медсестринство», в окремих випадках приймати рішення про щеплення без участі лікаря.

Підготовлено відповідні зміни до наказу Міністерства охорони здоров'я від 16 вересня 2011 року № 595 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень» (зареєстрований у Мін'юсті 10 жовтня 2011 року за № 1160/19898).

Зараз ці зміни оприлюднені для громадського обговорення, повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ.

Запропоновані зміни нададуть можливість медичній сестрі чи брату проводити профілактичні щеплення без залучення лікаря, що особливо актуально в період пандемії COVID-19 та підйому інших гострих респіраторних інфекцій (зокрема грипу, коли завантаженість медичного персоналу дуже висока), покращать доступність до захисту від вакциноконтрольованих інфекцій.

Зазначається, що здійснення щеплень молодшим медичним персоналом без участі лікаря є стандартною медичною практикою в багатьох країнах світу. Так, у США, Великій Британії, Швейцарії, Франції, Ізраїлі та інших країнах право здійснювати вакцинацію мають не тільки медичні сестри та брати, а й фармацевти, а, наприклад, в Австрії та Бельгії до щеплень залучають медичних студентів.

До здійснення щеплень в Україні будуть допущені медсестри та медбрати, які пройдуть спеціальну підготовку з організації й техніки проведення щеплень, а також навчання з надання невідкладної допомоги в разі виникнення невідкладних серйозних реакцій на вакцину (тяжка алергічна реакція, втрата свідомості тощо).

Також передбачено, що за особою залишається право вибору - погодитися на консультування та вакцинацію без залучення лікаря чи звернутися на консультацію до лікаря перед вакцинацією.

Окрім того, визначено перелік станів і ситуацій, при яких висновок лікаря про вакцинацію є обов'язковим.

Свої пропозиції та зауваження до відповідного проєкту наказу можна надсилати до 10 листопада 2021 року до МОЗ у письмовому або електронному вигляді за адресою: вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601, або на e-mail: phd.moz.ua@gmail.com.

Як систематизувати та безпечно зберігати договори? З новою функцією Contractum в LIGA360: Юрист. Тут можна розсортувати документи в папках, швидко знаходити потрібні договори. А надійне хмарне сховище забезпечить швидкий доступ до договорів у будь-який час. Дізнайтесь більше за посиланням.

Читайте також:

Оскарження заборони відвідувати навчальні заклади при менш ніж 80 % вакцинованих вчителів: відкрито провадження у справі

МОЗ визначив перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов'язковим

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини