Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін оновив Порядок розроблення професійних стандартів

Реклама

Кабінет Міністрів оновив Порядок розроблення та затвердження професійних стандартів, унісши зміни до постанови від 31 травня 2017 р. № 373. Зокрема, назву Порядку було викладено в новій редакції - Порядок розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів.

Відповідну постанову № 1063 було прийнято на урядовому засіданні 11 жовтня 2021 року.

Порядок дозволяє розробляти професійні стандарти на нові професії, що відсутні в Класифікаторі професій.

За словами Голови Національного агентства кваліфікацій Юрія Баланюка, до сьогодні недосконалість і застарілість Класифікатора гальмувала процес розроблення професійних стандартів на нові професії, оскільки спочатку потрібно було внести професію до Класифікатора, а це займало довгий період часу. Тепер ця перепона відсутня.

«За новими правилами, НАК - суб'єкт перевірки професійних стандартів. І ми це робитимемо швидко, якісно і ефективно. Процедуру перегляду професійного стандарту також вдосконалено. Якщо ПС застарів, його можна переглянути», - роз'яснив Юрій Баланюк.

Голова Національного агентства кваліфікацій зауважив, що НАК буде вести Реєстр заявок на розроблення ПС і розробникам не доведеться більше бігати по відомствах і перевіряти наявність чи відсутність заявки на розроблення ПС.

Юрій Баланюк також додав, що за новими правилами Міністерство економіки має один місяць на затвердження профстандарту.

Національне агентство кваліфікацій вже веде Реєстр професійних стандартів і на нього можна перейти за посиланням.

За матеріалами Урядового порталу.

Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні, отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини