Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Вища рада правосуддя не підтримує законопроєкт щодо зміни підходів до оплати праці суддів

Реклама

Вища рада правосуддя затвердила консультативний висновок щодо законопроєкту № 5882 «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо деяких питань забезпечення суддів».

Усі законопроекти з пояснювальними записками до них можна знайти в модулі "Законопроєкти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Законопроєктом запропоновано змінити базовий розмір посадового окладу судді та спосіб його обчислення, а також відтермінувати індексацію до 1 березня 2025 року. Замість визначення посадового окладу у прожиткових мінімумах для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, базовий рівень посадового окладу пропонується визначати у фіксованій сумі в гривневому еквіваленті.

ВРП наголосила, що необґрунтований перегляд суддівської винагороди прямо суперечить міжнародним стандартам гарантування незалежності суддів, якими встановлено заборону погіршення фінансового забезпечення суддів. Встановлення суддівської винагороди фіксованого розміру в гривневому еквіваленті без «прив'язки» до прожиткового мінімуму та без урахування індексу інфляції не відповідатиме економічній ситуації в державі та із часом призведе до зниження рівня суддівської винагороди.

Вища рада правосуддя не підтримує законопроєкт № 5882, оскільки він суперечить принципу незалежності судової влади, який є головною умовою забезпечення верховенства права й основоположною гарантією справедливого судового розгляду, нормам Конституції, висновкам Конституційного Суду, міжнародним стандартам у сфері судоустрою та статусу суддів, його прийняття призведе до звуження змісту та обсягу прав і свобод суддів та негативно вплине на забезпечення незалежності суддів і авторитет правосуддя.

Бажаєте контролювати зміни судових справ? Налаштуйте моніторинг у VerdictumPRO. Система сповіщатиме про появу нових рішень відповідної тематики або у тій же справі. Замовте безкоштовний тест за посиланням.

Читайте також:

Продовження карантину: юристи опановують нові цифрові інструменти

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини