Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кому з продавців землі можна не платити податок: ДПС

Реклама

Згідно з тлумаченнями ДПС фізична особа, у разі продажу належної їй земельної ділянки, вправі не сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір тільки за умови одночасної наявності трьох факторів:

  • розмір земельної ділянки не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної в статті 121 Земельного кодексу, тобто 2 га;

  • ділянка перебуває у власності продавця понад три роки;

  • фізособа продає нерухоме майно вперше протягом року.

Податківці зауважили, що умова перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину.

Усі громадяни України, які володіють рухомим або нерухомим майном, мають сплачувати обов'язкові платежі або податки державі. Зокрема, власники земельних ділянок щороку зобов'язані сплачувати земельний податок, крім випадків, коли вони звільнені від плати за землю.

Відповідне роз'яснення надало Головне управління ДПС у Львівській області.

Щоб убезпечити нерухомість від дій шахраїв і "чорних реєстраторів", необхідно контролювати інформацію в Реєстрі речових прав. Поставте на цілодобовий моніторинг будь-які об'єкти вашої нерухомості за допомогою сервісу SMS-Маяк, який миттєво повідомить про початок будь-яких реєстраційних процедур і допоможе вчасно зупинити рейдерське захоплення.

Читайте також:

Держреєстратору повідомили про підозру в оборудках з нерухомістю на 4 млн грн

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини