Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оподаткування майна, отриманого за договором довічного утримання: роз'яснення ДПС

Реклама

Головне управління ДПС у Вінницькій області нагадало платникам про норми Податкового кодексу України.

Зокрема, документом встановлено, що підписання договору довічного утримання (догляду) передбачає, що одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність майно, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. При цьому набувач стає власником такого майна з моменту державної реєстрації вказаного договору.

Тобто за своєю правовою природою договір довічного утримання є відчуженням нерухомого майна, що передається у власність другій стороні. Відчуження майна за договором довічного утримання з метою одержання за нього грошової компенсації у вигляді матеріального забезпечення для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб розглядається як продаж такого майна.

Слід пам'ятати, що сума податку на доходи фізичних осіб визначається та самостійно сплачується через банківські установи особою, що продає (передає) нерухомість до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу (довічного утримання).

Де безпечно зберігати договори? Надійна база договорів доступна з функціоналом автоматизації договірної роботи CONTRACTUM у LIGA360. Всі ваші договори на єдиній платформі, систематизовані й захищені. Замовляйте тестовий доступ прямо зараз.

Читайте також:

Вісім причин, чому успіх адвоката залежить від ІТ-рішень

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини