Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може ФОП набути ділянку сільгосппризначення у власність: роз'яснює Мін'юст

Реклама

Після старту ринку землі в Україні у деяких громадян виникло питання: чи може фізична особа - підприємець набути у власність ділянку сільськогосподарського призначення?

Роз'яснення надають фахівці Міністерства юстиції у Facebook.

При проведенні державної реєстрації права власності на об'єкти нерухомості суб'єктом права власності визнається саме фізична особа, яка може бути власником будь-якого майна, за виключенням майна, що не може перебувати у власності фізичної особи. При цьому правовий статус фізичної особи - підприємця не впливає на правовий режим майна, що перебуває у його власності.

Це стає очевидним виходячи з такого.

Згідно із Цивільним кодексом учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи. Людина як учасник цивільних відносин вважається фізичною особою.

Усі фізичні особи є рівними у здатності мати цивільні права та обов'язки. Право на здійснення підприємницької діяльності, яку не заборонено законом, має фізична особа з повною цивільною дієздатністю. Вона реалізує це право за умови державної реєстрації підприємницької діяльності в порядку, встановленому законом.

Якщо особа розпочала підприємницьку діяльність без державної реєстрації, уклавши відповідні договори, вона не має права оспорювати ці договори на тій підставі, що вона не є підприємцем.

Підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, яку не заборонено законом.

Також Господарським кодексом передбачено, що громадянин визнається суб'єктом господарювання у разі здійснення ним підприємницької діяльності за умови державної реєстрації його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до статті 58 Кодексу.

Таким чином, реєстрація (як підприємцем) є правом громадянина - фізичної особи.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни. Спробуйте прямо сьогодні.

Читайте також:

Розірвання договору оренди землі: КЦС ВС роз'яснив підстави

Ринок землі: Мін'юст відповів на важливі питання у сфері землеустрою

Укладання та внесення змін до договору оренди землі: Мін'юст роз'яснив важливі аспекти

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини