Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк зможе застосовувати до банків заходи впливу за порушення прав споживачів фінпослуг

Реклама

Нацбанк передбачив у своєму нормативно-правовому акті заходи впливу до банків за порушення законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, зокрема вимог щодо етичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості.

Відповідні зміни внесені до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу постановою Правління НБУ від 5 липня 2021 року № 70.

Потреба у змінах виникла у зв'язку з ухваленням Закону від 19.03.2021 № 1349-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості". Адже цей Закон передбачив нові заходи впливу до кредитодавців і колекторських компаній за порушення прав споживачів під час врегулювання простроченої заборгованості.

Постанова Правління НБУ № 70 набирає чинності з 14 липня 2021 року - одночасно з уведенням в дію Закону № 1349-ІХ.

Нацбанк матиме право застосовувати до банків заходи впливу за порушення прав споживачів фінпослуг - письмове застереження або штрафні санкції. Водночас штрафні санкції можуть коливатися в розмірі від 300 до 8 000 НМДГ залежно від виду порушення.

Такі заходи впливу наразі передбачені українським законодавством, а саме статтею 41-1 Закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Уникайте фінансових ризиків при укладанні договорів. Спробуйте новий функціонал Contractum в LIGA360:Юрист. У системі можна перевірити приховані платежі за контрактом, пересвідчитися, що штрафи та неустойки вказані згідно з домовленостями. Замовте тестовий доступ прямо зараз.

Читайте також:

Затверджено типову форму обліку доходів і витрат ФОПами та фізособами, які провадять незалежну профдіяльність

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини