Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З 30 червня Нацбанк змінив правила продажу валюти громадянам

Реклама

Національний банк продовжує курс у напрямку валютної лібералізації.

Зокрема, з 30 червня:

• Уповноважені установи матимуть змогу продавати готівкову іноземну валюту фізичним особам за безготівкові кошти в гривні через платіжні пристрої з використанням електронного платіжного засобу фізособи, яка здійснює таку операцію.

Також уповноваженим установам буде дозволено здійснювати купівлю та продаж готівкової іноземної валюти фізособам за безготівкові кошти у гривні у касах уповноважених установ, їх відокремлених підрозділів, пунктах обміну іноземної валюти.

• Банки зможуть здійснювати операції з купівлі та продажу банківських металів із фізичною поставкою за безготівкові кошти у гривні фізособам, а також операції з продажу банківських металів у вигляді монет - юридичним особам.

• Розширено можливості громадян з інвестування за кордон - фізособа-резидент зможе проводити відповідні операції за участю резидента-торговця цінними паперами.

Зміни передбачають, що для здійснення інвестиції в іноземні фінансові інструменти торговець діятиме як брокер (за рахунок такої фізособи). Так, кошти в іноземній валюті переказуватимуться з поточного рахунку громадянина в банку на поточний рахунок торговця, відкритий у цьому ж банку, з подальшим їх переказом за кордон або на поточні рахунки нерезидентів, відкриті в Україні.

• Уточнено перелік виключень з річного е-ліміту для низки валютних операцій юросіб і фізосіб-підприємців.

Зокрема, до них було віднесено операції з відшкодування резидентом-боржником коштів нерезиденту гаранту, який виконав забезпечене гарантією чи порукою зобов'язання резидента боржника перед резидентом-кредитором.

• Знято обмеження строку на коригування помилкової інформації у повідомленні про договір, що було надано банком до АІС НБУ "Кредитні договори з нерезидентами".

Зазначені зміни затверджені постановою Правління НБУ від 29 червня 2021 року № 62 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та набули чинності з 30 червня 2021 року.

Дізнавайтеся повну інформацію про контрагентів і фізосіб, з якими плануєте працювати. Система CONTR AGENT покаже дані з ЄДР, фінансовий та податковий стан на 6,5 млн компаній та ФОП. А ще тут є дані з державних реєстрів про всіх громадян України. Оцініть переваги CONTR AGENT прямо зараз.

Читайте також:

Банки узгодять договори про надання споживчого кредиту з нормами закону

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини