Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ІТ

Депутати попередньо підтримали законопроект про режим "без паперів"

Реклама

17 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект № 5495 «Про особливості надання електронних публічних послуг». За таке рішення проголосувало 263 народних депутати.

У Мінцифри роз'яснили, що основна мета режиму «без паперів» - держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо інформація є в державних реєстрах. Згодом більше не доведеться ходити по довідки, стояти в чергах та робити ксерокопії. Інформацію, яка потрібна державі про вас, можна буде згенерувати на порталі чи в застосунку Дія.

«Завдяки закону Paperless ми прискорюємо цифровізацію України і перетворення країни на цифрову державу, яка насамперед опікується інтересами людей. Україна вже стала державою з першими у світі офіційними електронними паспортами та найшвидшою реєстрацією бізнесу. Далі ми поступово плануємо перенесення всіх державних процесів в екосистему Дії. Отримати будь-яку довідку, підписати або згенерувати документи, скористатися держпослугами можна буде онлайн у Дії», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Згідно із законопроектом якщо закон для отримання публічної послуги вимагає подання документів та/або інформації, що міститься в національних електронних інформаційних ресурсах, такі документи та/або інформація не подаються, а у заяві (зверненні, запиті) про надання публічної послуги вказуються відомості, необхідні для надання публічної послуги.

У такому випадку документи та/або інформація, необхідні для надання відповідної публічної послуги, отримуються суб'єктом надання публічної послуги без участі суб'єкта звернення на підставі поданих у заяві (зверненні, запиті) відомостей шляхом доступу суб'єкта надання публічної послуги до відповідних національних електронних інформаційних ресурсів або в автоматичному режимі у порядку електронної інформаційної взаємодії національних електронних інформаційних ресурсів через систему електронної взаємодії цих ресурсів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Якщо закон для отримання публічної послуги вимагає подання документів та/або інформації, що не міститься в національних електронних інформаційних ресурсах, але видані/створені або перебувають у володінні та/або розпорядженні суб'єкта надання публічної послуги, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації, державних та комунальних підприємств, установ та організацій, такі документи та/або інформація не подаються, а у заяві (зверненні, запиті) про надання публічної послуги вказуються відомості, необхідні для надання публічної послуги, або до такої заяви додаються копії відповідних документів, засвідчені підписом суб'єкта звернення.

У такому випадку суб'єкт надання публічної послуги або програмні засоби відповідного національного електронного інформаційного ресурсу в автоматичному режимі надсилають до суб'єкта, який видав документ (правонаступнику або в разі його відсутності суб'єкту, який забезпечує надання відповідної публічної послуги, відповідному державному нотаріальному архіву), запит щодо підтвердження видачі такого документа та/або достовірності відомостей через систему електронної взаємодії електронних ресурсів.

Держателі національних електронних інформаційних ресурсів зобов'язані забезпечити доступ суб'єктів надання публічних послуг до документів та/або інформації, необхідної для надання відповідної публічної послуги, яка міститься у відповідних національних електронних інформаційних ресурсах.

Якщо закон для отримання публічної послуги вимагає особистого подання суб'єктом звернення заяви (звернення, запиту) та документів в паперовій формі, належним дотриманням цієї вимоги для надання електронних публічних послуг вважається подання таких документів з використанням відповідних національних електронних інформаційних ресурсів, оформлених відповідно до вимог законодавства у сфері електронних документів та електронного документообігу, а також у сфері електронних довірчих послуг.

Перевірку цивільної правоздатності та дієздатності фізособи - громадянина України, яка народилась на території України, при наданні електронної публічної послуги здійснюватимуть шляхом отримання відомостей про таку особу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян або з Єдиного державного демографічного реєстру.

Уникайте фінансових ризиків при укладанні договорів. Спробуйте новий функціонал Contractum в LIGA360: Юрист. У системі можна перевірити приховані платежі за контрактом, пересвідчитися, що штрафи та неустойки вказані згідно з домовленостями. Замовте тестовий доступ прямо зараз.

Читайте також:

В Україні запрацює Реєстр кваліфікацій: рішення Уряду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини